در حال بارگذاری ...
 • آماده‌باش ۲۰۰ نیروی راهداری برای اجرای طرح زمستانی در استان البرز

  مصالح مورد نیاز برای برفروبی و نمکپاشی و یخزدایی از سطح راه‌ها به میزان مورد نیاز تأمین شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت : در طرح راهداری زمستانی امسال ۲۰۰ نیروی انسانی در قالب ۳۵ اکیپ در آماده‌باش کامل هستند تا بهترین خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ای ارائه شود .

  علی زندی‌فر ، با اشاره به اینکه این اداره‌کل برای اجرای طرح راهداری زمستانی در آمادگی کامل به‌سر می‌برد ، اظهار کرد : در طرح راهداری زمستانی امسال ۲۰۰ نیروی انسانی در قالب ۳۵ اکیپ شامل اپراتورهای ماشین‌آلات ، راهداران و نیروهای پشتیبانی و نظارتی در آماده‌باش کامل هستند تا بهترین خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ای ارائه شود .

  این مسئول با بیان اینکه برای سال جاری ۱۴۰ دستگاه از ماشین آلات راهداری برای عملیات راهداری زمستانی در آماده‌باش کامل هستند ، افزود : همه این ماشین‌آلات مورد نظر از اواخر تابستان ضمن اجرای عملیات راهداری محوری و خدمت‌رسانی در راستای ارتقا ایمنی راه‌ها در حال تعمیر و اورهال بودند تا برای زمستان آماده شوند .

  زندی‌فر ، همچنین از تأمین و ذخیره‌سازی شن و ماسه و دپوی آن‌ها در راهدارخانه‌های سراسر استان خبر داد و تصریح کرد : مصالح مورد نیاز برای برفروبی و نمکپاشی و یخزدایی از سطح راه‌ها به میزان مورد نیاز تأمین شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز در ادامه درباره انسداد محور کرج - چالوس توضیح داد و گفت : از یک ماه پیش در محور کرج - چالوس پروژه لق‌گیری سنگ‌ها و ایمن‌سازی مسیر در دستور کار قرار گرفته است و بر همین اساس روزهای یکشنبه ، دوشنبه و سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۶ صبح تا ۱۶ این مسیر مسدود می‌شود و این اقدام تا ۲۱ آذر ماه سال جاری ادامه دارد .

  وی با اشاره به اینکه همچنین برای اجرای بهسازی و زیباسازی تونل کندوان که از پنجم تا ۲۱ آذرماه سال جاری انجام می‌شود نیز مجوز انسداد مسیر اخذ شده است ، گفت : امسال تیم‌های راهداری استان در چندین مرحله اقدام به ایمن‌سازی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای البرز کرده‌اند و به زودی حدود یک کیلومتر گالری پیش‌ساخته در نقاط بهمن‌گیر جاده کوهستانی کرج - چالوس نصب خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  امسال ۱۴ میلیارد تومان برای خرید ماشین‌آلات از اعتبارات استانی راهداری اختصاص یافته و ابلاغ دو برابر این اعتبار از سوی سازمان صادر شده است . به محض اینکه این اعتبار در اختیار استان قرار گیرد ماشین آلات لازم با اولویت نیاز شهرستان‌هایی که دارای شرایط سخت هستند خریداری ...

  |

  به منظور بهبود خدمت‌رسانی نیروهای امدادی ، اطلاعاتی و عملیاتی به کاربران جاده‌ای ، رصد دقیق شرایط جوی در گردنه‌ها و نقاط حساس ترافیکی و همچنین تسریع در عملیات راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی و شریانی منطقه شمال‌غرب کشور با اعتباری بالغ بر ۷۱۰ میلیارد ریال ، ۵۳ سامانه ...

  |

  ۸۲ راهدارخانه ثابت و سیار در استان فارس با نمک و سایر وسائل مورد نیاز تجهیز شدند و با ۳۸۰ انواع ماشین آلات سبک و سنگین در آماده‌باش به سر می‌برند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت : ۲۴ سامانه نظارت تصویری جاده‌ای در استان به دوربین‌های جدید ...

  |

  محورهای مواصلاتی استان از طریق بیش از ۴۸ دوربین نظارتی تصویری به شکل آنلاین توسط مرکز مدیریت راه‌های این اداره کل در حال رصد و پایش است که به محض تغییرات جوی و شروع بارش‌ها ، اقدامات پیشگیرانه در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود .

  |

  نظرات کاربران