در حال بارگذاری ...
 • توسعه و ارتقا سامانه‌های نظارت تصویری در جاده های بین شهری منطقه شمال و شمال شرق کشور

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از این استان به عنوان دبیرخانه منطقه شمال و شمال شرق در مرکز مدیریت راه‌های کشور یاد کرد و گفت : به زودی ۵۶ سامانه نظارت تصویری جدید در جاده‌های بین‌شهری منطقه یاد شده نصب می‌شود .

  حسن جهانیان اظهار کرد : در آینده‌ای نزدیک ۱۰۸ سامانه نظارت تصویری موجود با دوربین‌های جدید در استان‌های مازندران ، تهران ، البرز ، گلستان و خراسان شمالی ارتقا می‌یابد و تعداد ۵۶ سامانه نظارت تصویری جدید نیز نصب و به بهره برداری می‌رسد که با نصب این سامانه‌ها تعداد کل سامانه‌های نظارت تصویری منطقه به ۲۸۰ سامانه می‌رسد . این سامانه‌ها نقش بسیار موثری در ارتقا خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای به ویژه در عملیات راهداری زمستانی دارد .

  جهانیان ادامه داد : سایر نهادهای خدمت رسان جاده‌ای از جمله پلیس راه ، هلال احمر ، اداره کل مدیریت بحران استانداری و نهادهای انتظامی نیز از تصاویر سامانه‌های نظارت تصویری در جهت انجام ماموریت‌های خود بهره‌مند می‌شوند . با توجه به اهمیت نظارت و رصد بر خط وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های برون شهری ، دوربین‌های جدید نظارت‌ تصویری در نقاط مهم نظیر گردنه‌ها ، نقاط مه‌گیر و دارای شرایط خاص جوی ، نقاط پرحادثه نصب می‌شوند .

  وی استفاده از فناوری‌های نوین و به صرفه در جهت تکمیل پوشش نظارتی در محورهای اصلی و شریانی را ضروری دانست و افزود : مرکز مدیریت راه‌های کشور به عنوان متولی نصب و بهره‌برداری از سامانه‌های حمل و نقل هوشمند ، به جهت استفاده از فناوری‌های نوین و به صرفه در جهت تکمیل پوشش نظارتی در محورهای اصلی و شریانی و کاهش هزینه‌ها ، نصب دوربین‌های نظارتی در محورهای فرعی، نصب سامانه تصویربرداری ثابت با قابلیت ارسال تصاویر و امکان برداشت اطلاعات تردد، دما و رطوبت را نیز در برنامه دارد .
  مطالب مرتبط

  برنامه ریزی و هدف گذاری در خصوص گسترش همه سامانه‌های حمل و نقل هوشمند از جمله دوربین‌های نظارت تصویری ، سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت ، دوربین‌های عکس برداری اطلاع‌رسانی و … از اهداف عالیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بوده که با نصب و ارتقا ۱۷۴ سامانه ...

  |

  با تجهیز حداکثری راه های کشور به سامانه‌های حمل و نقل هوشمند جاده‌ای و ارتقا ایمنی در راه‌های کشور و همکاری بیشتر مردم در رعایت جوانب ایمنی تردد در راههای برون شهری شاهد کاهش تصادفات و تلفات رانندگی باشیم .

  |

  بهبود ترافیک ، افزایش ضریب ایمنی و کاهش زمان سفر و برنامه ریزی برای مدیریت سفرها زمان از جمله مزیت‌های این طرح هاست .

  |

  اتاق بازرگانی ایران و وزارت راه و شهرسازی می‌توانند در راستای ایجاد تسهیلات عبور مرزی ، برنامه‌ریزی و تشویق سرمایه‌گذاران و هلدینگ‌ها در کنار یکدیگر فعالیت کنند .

  |

  عملیات تعریض و بهسازی این محور از سال ۹۸ آغاز شد و در آذرماه سال جاری به پایان رسید که خط‌کشی ، بلوک مفصلی و نصب تابلو ایمنی و علایم هشداردهنده نیز در برنامه‌های بعدی اجرا می‌شود .

  |

  نظرات کاربران