در حال بارگذاری ...
 • افزایش کمی و کیفی دوربین‌های نظارت تصویری جاده‌ ای استان سمنان

  هم اکنون ٢٧ دستگاه دوربین نظارت تصویری در محورهای مواصلاتی استان سمنان فعال است و در آینده نزدیک با راه اندازی ٨ سامانه نظارت تصویری جدید تعداد کل دوربین‌های نظارت تصویری جاده‌ای استان به ٣۵ دستگاه افزایش خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از افزایش تعداد و کیفیت دوربین های نظارت تصویری در محورهای مواصلاتی استان خبر داد .

  مهدی مقیمی با اشاره به اهمیت ارتقا سامانه‌های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد : نظارت و رصد برخط وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ به همین دلیل استفاده از دوربین‌های نظارتی باعث ارائه خدمت‌رسانی بهتر و آسان‌تر در مواقع ضروری به کاربران جاده‌ای می‌شود .

  مقیمی با اشاره به اینکه اغلب نقاط تعیین شده در استان در مناطق مهم از جمله گردنه‌ها ، نقاط مه‌گیر و دارای شرایط خاص جوی و نقاط پرحادثه است ، عنوان کرد : هم اکنون ٢٧ دستگاه دوربین نظارت تصویری در محورهای مواصلاتی استان سمنان فعال است و در آینده نزدیک با راه اندازی ٨ سامانه نظارت تصویری جدید تعداد کل دوربین‌های نظارت تصویری جاده‌ای استان به ٣۵ دستگاه افزایش خواهد یافت .

  وی گفت : جایگزینی و بروزرسانی دوربین‌های نظارت تصویری قدیمی استان نیز در دستور کار قرار دارد که با برنامه ریزی‌های انجام شده انشاالله طی سال جاری ١۶ دستگاه از دوربین‌های نظارت تصویری جاده‌ای استان با دوربین‌های جدید جایگزین خواهد شد .

  مقیمی در پایان افزود : با توجه به قابلیت‌های فراوان سامانه ۱۴۱ کاربران جاده‌ای می‌توانند ضمن رصد وضعیت ترافیکی ، تغییرات آب و هوایی ، انسداد راه‌ها ، تصاویر دوربین‌های نظارت تصویری  و .... را از طریق نرم افزار و سایت ۱۴۱ مشاهده کنند .
  مطالب مرتبط

  نتیجه رویکرد استفاده از سامانه‌های هوشمند ، افزایش جابجایی و بهره‌وری ، ارتقا ایمنی ، امنیت ، روان سازی ترافیک ، بهبود عملکرد و اصلاح روش‌ها، مدیریت مؤثر و توسعه پایدار حمل و نقل جاده‌ای است .

  |

  وضعیت جوی ، شکایت از شرکت های باری و مسافری ، مشکلات مشاهده شده در جاده ها و پیگیری شکایات ، عمده ترین مواردی است که کاربران جاده ای طی این مدت در تماس با سامانه ۱۴۱ به آن اشاره کرده اند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از پاسخگویی سامانه ۱۴۱ استان به بیش از ۱۱۵ هزار ...

  |

  به منظور ساماندهی نقاط حادثه‌خیز این مسیر در حوزه راهداری در دستور کار قرار گرفته است و به منظور کاهش تصادفات در آینده نزدیک اقدامات زود بازدهی انجام خواهد گرفت .

  |

  بیشترین میزان تردد در محورهای آبادان - خرمشهر ، بندر امام(ره) - ماهشهر ، اهواز - شوش به ثبت رسیده است .

  |

  نظرات کاربران