در حال بارگذاری ...
 • انحراف به چپ علت اصلی تصادفات جاده ای در استان چهارمحال و بختیاری

  طی ۶ ماهه سال جاری فقره فوتی ۴۶ درصد ، تعداد متوفی ۶۴ درصد ، تصادفات جرحی ۵ درصد ، مجروحین ۱۳ درصد و تصادفات خسارتی ۱۰ درصد رشد داشت که بیشترین آمار مربوط به حوزه شهرستان شهرکرد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان چهارمحال و بختیاری گفت : بیشترین علل وقوع تصادفات انحراف به چپ با ۵۹ درصد، واژگونی ، خستگی و خواب‌آلودگی ، عدم رعایت حق تقدم و عدم توجه به جلو نیز از دیگر عوامل تصادفات ثبت شده است .

  حسین مالکی گفت : در راستای بزرگ‌داشت این روز با ادارات مربوطه و پلیس هماهنگ شد تا گشت‌های خود را در نقاط حادثه‌خیز بیشتر کنند که تاکنون حادثه‌ای گزارش نشده است .

  معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان چهارمحال و بختیاری افزود : همه ساله به مناسبت این روز در برخی محورهای مواصلاتی استان کلاه ایمنی و برچسب توزیع توزیع می‌شود و ملاقات با آسیب‌دیدگان تصادفات نیز در برنامه قرار می‌گیرد .

  وی ادامه داد : طی ۶ ماهه سال جاری فقره فوتی ۴۶ درصد ، تعداد متوفی ۶۴ درصد ، تصادفات جرحی ۵ درصد ، مجروحین ۱۳ درصد و تصادفات خسارتی ۱۰ درصد رشد داشت که بیشترین آمار مربوط به حوزه شهرستان شهرکرد بود . بیشترین علل وقوع تصادفات انحراف به چپ با ۵۹ درصد ، واژگونی ، خستگی و خواب‌آلودگی ، عدم رعایت حق تقدم و عدم توجه به جلو نیز از دیگر عوامل تصادفات ثبت شده است .

  معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ادامه داد : بیشترین تصادفات در حوالی ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر با ۶۵ درصد ثبت شده و متاسفانه بیشترین وسیله نقلیه درگیر در این تصادفات کامیون با ۴۲ درصد ، موتورسیکلت ۱۳ درصد و سواری ۱۵ درصد ثبت شده است .

  وی در پایان گفت : بیشترین کشته‌ها در صحنه تصادف بوده که ناشی از شدت تصادف است .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت : ۲۴ سامانه نظارت تصویری جاده‌ای در استان به دوربین‌های جدید ...

  |

  مصالح مورد نیاز برای برفروبی و نمکپاشی و یخزدایی از سطح راه‌ها به میزان مورد نیاز تأمین شده است .

  |

  سوانح رانندگی یک پدیده اجتماعی به شمار می رود که نیازمند شناسایی ابعاد زیربنایی تر آن از قبیل مسایل فرهنگی ، روانی ، جامعه شناختی ، تبلیغاتی ، قضایی و پزشکی است و همچنین لزوم بررسی نقش و جایگاه پلیس در کنار نارسایی های ناشی از فناوری از جمله کیفیت راه ها و خیابان ها ، کیفیت ...

  |

  آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص حوادث ترافیکی و سوانح جاده ای در ارتقای فرهنگ ایمنی بسیار اثرگذار است .

  |

  از ۱۸ درصد از مجموع قربانیان سوانح ترافیکی ، افراد زیر ۱۸ سال هستند که امیدهای آینده جامعه را تشکیل می دهند ، ۴۴ درصد از جان‌باختگان اینگونه حوادث در شهر تهران را موتور سواران و ۴۱ درصد عابران پیاده شامل می‌شود که نشان از عدم موفقیت در برقراری و حاکم‌کردن مسئولیت اجتماعی و ...

  |

  نظرات کاربران