در حال بارگذاری ...
 • دولت به ساحل‌نشینان متقاضی خرید قایق‌های با موتور چهارزمانه تسهیلات می‌دهد

  شهرهای بندر امام خمینی (ره) ، خرمشهر ، آبادان ، سجافی ، شادگان ، چوئبده و اروندکنار ، هفت شهر ساحلی دریایی استان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر هستند که شناورهای صیادی و تفریحی در آنها فعالیت دارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار خوزستان با اشاره به مصوبه دولت مبنی‌ بر تدوین و اجرایی شدن فرآیند ثبت سفارش موتورهای چهار زمانه و اسقاط موتورهای ۲ زمانه برای قایق‌های در حال فعالیت ، آن را اقدامی مطلوب در جهت اشتغال پایدار ساحل‌نشینان و ساماندهی قایق‌های فعال غیرمجاز دو موتوره عنوان کرد .

  علی اکبر حسینی محراب تعداد دریانوردان استان خوزستان را بیش از ۲۱ هزار نفر برشمرد و اظهار داشت : تاکنون بر اساس فرآیندهای از پیش تعیین شده ، بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ شناور در سواحل استان خوزستان ثبت شده‌اند .

  استاندار خوزستان با بیان اینکه بیش از پنج هزار شناور صیادی و تفریحی در سواحل استان تردد می‌کنند ، گفت : ساحل نشینان می‌توانند با استفاده از مشوق‌های هیأت وزیران درباره ثبت شناورها ، از حمایت‌های لازم به منظور بهبود زیرساخت‌ها و پایداری اشتغال در حوزه اشتغال سواحل بهره‌مند شوند .

  حسینی محراب طول سواحل خوزستان را یک هزار و ۱۸۶ کیلومتر عنوان کرد و گفت : شهرهای بندر امام خمینی (ره) ، خرمشهر ، آبادان ، سجافی ، شادگان ، چوئبده و اروندکنار ، هفت شهر ساحلی دریایی استان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر  هستند که شناورهای صیادی و تفریحی در آنها فعالیت دارند .

  استاندار خوزستان با اشاره به اینکه سازمان صنایع دریایی به نمایندگی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مکلف به ساخت سالانه یک هزار و ۵۰۰ دستگاه موتور چهار زمانه برای قایق‌های تفریحی و صیادی شده است ، ادامه داد : این موتورها در اختیار صاحبان شناورهایی قرار می‌گیرد که قایق‌های خود را در سامانه‌ی مربوط به وزارت صمت ثبت و دارای پروانه بهره‌برداری باشند .

  وی تأکید کرد : برابر با مصوبه هیات وزیران ، به متقاضیان خرید موتورهای چهار زمانه ویژه قایق‌های تفریحی و صیادی ثبت شده و دارای پروانه بهره‌برداری تسهیلات قرض الحسنه پرداخت خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  در دورانی که فناوری اطلاعات و ارتباطات با کسب و کارها آمیخته شده و تفکیک آنها امکان پذیر نیست ، نقش فاوا در تداوم خدمات به ویژه در صنعت بزرگ دریایی غیر قابل انکار است .

  |

  بندر خرمشهر ظرفیت سالانه ۱۱ میلیون تن را دارد که این به معنای وجود ظرفیت و پتانسیل گسترده در این بندر تجاری است .

  |

  شاخص‌ها و معیارهای ارزیابی کیفیت خدمات می‌باید در قالبی یکپارچه تعیین شود تا بتوان به سنجه‌ای با مفهوم واحد برای تعیین کیفیت رضایت مشتریان مورد استفاده قرار گیرد .

  |

  توسعه ، تجهیز و تکمیل کریدور شمال - جنوب ، بزرگ‌ترین پروژه‌های ترانزیتی و حمل‌ونقل ایران و روسیه است . کریدور شمال - جنوب دارای سه بخش غربی ، شرقی و خزری است که بخش‌های غربی ‌و شرقی که از خاک کشورهای همسایه می‌گذرد ، ریلی است و بخش دریایی نیز از سمت خزر می‌گذرد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیامی به سی‌وسومین اجلاس مجمع سازمان بین‌المللی ...

  |

  نظرات کاربران