در حال بارگذاری ...
 • مسیر نقش آفرینی خیرین راه و ترابری باید هموار شود

  ظرفیت‌های بسیار خوبی در موضوع مشارکت بخش های خصوصی و مردمی خصوصا مشارکت خیرین در حوزه اصلاح نقاط پرحادثه ساخت راه های روستایی و بهسازی و افزایش ظرفیت ترافیکی در راههای استان وجود دارد که خوشبختانه مدیران شمال و جنوب استان به درستی از این ظرفیت در راستای وظایف سازمانی عملکرد مناسبی داشته اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی بر هموارسازی مسیر پیش روی خیرین راه و ترابری و لزوم مشارکت آنان در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان فارس تاکید کرد .

  خداداد مقبلی ضمن تشکر از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس و خیرین شمال این استان اظهار داشت : تلاش و مشارکت خیرین در به اتمام رساندن پروژه های نیمه تمام با زمان‌سنجی ، برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی باید تداوم یابد .

  وی ضمن قدردانی از خیرین راهساز در استان اظهار داشت : ظرفیت‌های بسیار خوبی در موضوع مشارکت بخش های خصوصی و مردمی خصوصا مشارکت خیرین در حوزه اصلاح نقاط پرحادثه ساخت راه های روستایی و بهسازی و افزایش ظرفیت ترافیکی در راههای استان وجود دارد که خوشبختانه مدیران شمال و جنوب استان به درستی از این ظرفیت در راستای وظایف سازمانی عملکرد مناسبی داشته اند .

  وی با بیان این که این نشست در راستای ارج نهادن به تلاش‌های خیرین راهساز استان فارس برگزار شد ، اظهار داشت : فعالیت‌های خیرخواهانه از دیرباز در فرهنگ مردم این استان وجود داشته است و خیرین همواره در حوزه های مختلف به ویژه راهسازی منشأ خیر و برکت بوده اند .

  علیرضا راستیار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس نیز در این جلسه با اشاره با اقدامات خیرین این استان اظهار داشت : احداث ، اصلاح و بهسازی راه روستایی فرود - محمودآباد ، احداث روشنایی و شانه سازی شهرستان کوار ، ارتقا ایمنی و تعریض محور آباده - صفاد ، احداث راه روستایی ده بخشی از اقدامات خیرین این استان بوده است .

  وی همچنین افزود : احداث پل قشلاق ، قادرآباد ، برق رسانی راهدارخانه شهید آباد ، تعریض و بهسازی محور سا راهی احمدآباد - فیروز آباد از دیگر اقدامات خیرین استان است .

  شایان ذکر است در این جلسه از حامد مرام مدیر عامل شرکت کربنات سدیم فیروز آباد و خیر پروژه سه راهی فیروز آباد - سه راهی احمدآباد ، عنایت ا... مهدوی فردخیر پروژه احداث راه روستایی باروس و احد زارع خیر حذف نقطه پر تصادف پل فسا با اهدای لوح تقدیر به‌عمل آمد .
  مطالب مرتبط

  خوشبختانه این سازمان همگام با خیرین راهساز کشور در سال گذشته توانست ۹۰ تا ۹۵ درصد تعهدات خود را در رابطه با تامین قیر و اجرای روکش آسفالت راه های فرعی و روستایی کشور به انجام برساند .

  |

  تجربه نشان داده است هر قدر مسئولان بیشتر پای کار باشند ، خیرین همپای آنان و حتی جلوتر از آنان مشارکت خواهند کرد‌‌ و نتیجه کار مطلوب و موجب افزایش رضایت مردم خواهد شد .

  |

  راه روستایی به‌عنوان قسمتی از توسعه روستایی ، یکی از فعالیت‌ها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را تشکیل می‌دهد که شامل حفظ و نگهداری راه‌های روستایی اعم از ترمیم و لکه‌گیری آسفالت ، خط‌کشی راه‌های آسفالته ، نصب علائم ، شانه‌سازی و پاک‌سازی حریم راه‌های روستایی و … ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، خداداد مقبلی معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اقدامات سخت افزاری ...

  |

  پیش بینی می شود آغاز فرآیند توزیع قیر راه روستایی بند "ک" قانون بودجه سال ۱۴۰۲ موجبات تسریع در بهره برداری از مسیرها را فراهم می سازد .

  |

  نظرات کاربران