در حال بارگذاری ...
 • آماده باش نیروهای راهداری استان ایلام به دنبال اعلام هشدار سطح قرمز هواشناسی

  محورهای مواصلاتی استان از طریق بیش از ۴۸ دوربین نظارتی تصویری به شکل آنلاین توسط مرکز مدیریت راه‌های این اداره کل در حال رصد و پایش است که به محض تغییرات جوی و شروع بارش‌ها ، اقدامات پیشگیرانه در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت : به دنبال اعلام هشدار سطح قرمز هواشناسی تمام نیروهای راهداری در حالت آماده باش قرار دارند .

  سید زاهدین چشمه خاور اظهار کرد : ۲۴۲ دستگاه انواع ماشین آلات سبک ، سنگین و نیمه سنگین ، ۲۷۲ نفر نیروی راهدار در قالب ۳۲ اکیپ راهداری به منظور مقابله با بحران‌های احتمالی و انجام راهداری زمستانی در تمامی محورهای استان مستقر هستند .

  وی افزود : اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها ، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام عنوان کرد : هم استانی‌ها می‌توانند قبل از سفرهای زمستانی از طریق برقراری تماس با سامانه ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌های استان و کشور مطلع شوند .

  وی بیان کرد : محورهای مواصلاتی استان از طریق بیش از ۴۸ دوربین نظارتی تصویری به شکل آنلاین توسط مرکز مدیریت راه‌های این اداره کل در حال رصد و پایش است که به محض تغییرات جوی و شروع بارش‌ها ، اقدامات پیشگیرانه در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود .

  چشمه خاور ادامه داد : با وجود ادامه بارش ها و هشدار قرمز می طلبد رانندگان برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه ای با احتیاط رانندگی کرده و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند .
  مطالب مرتبط

  امسال ۱۴ میلیارد تومان برای خرید ماشین‌آلات از اعتبارات استانی راهداری اختصاص یافته و ابلاغ دو برابر این اعتبار از سوی سازمان صادر شده است . به محض اینکه این اعتبار در اختیار استان قرار گیرد ماشین آلات لازم با اولویت نیاز شهرستان‌هایی که دارای شرایط سخت هستند خریداری ...

  |

  به منظور بهبود خدمت‌رسانی نیروهای امدادی ، اطلاعاتی و عملیاتی به کاربران جاده‌ای ، رصد دقیق شرایط جوی در گردنه‌ها و نقاط حساس ترافیکی و همچنین تسریع در عملیات راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی و شریانی منطقه شمال‌غرب کشور با اعتباری بالغ بر ۷۱۰ میلیارد ریال ، ۵۳ سامانه ...

  |

  ۸۲ راهدارخانه ثابت و سیار در استان فارس با نمک و سایر وسائل مورد نیاز تجهیز شدند و با ۳۸۰ انواع ماشین آلات سبک و سنگین در آماده‌باش به سر می‌برند .

  |

  مصالح مورد نیاز برای برفروبی و نمکپاشی و یخزدایی از سطح راه‌ها به میزان مورد نیاز تأمین شده است .

  |

  در طرح راهداری زمستانی امسال ۵۵ نفر نیروی راهدار با بکارگیری ۲۳ دستگاه از ماشین الات راهداری در ۳ باب راهدارخانه به هموطنان گرامی خدمات‌رسانی خواهند کرد .

  |

  نظرات کاربران