در حال بارگذاری ...
 • حوادث رانندگی یکی از سه عامل اول بروز مرگ و میر در ایران و جهان

  سوانح رانندگی یک پدیده اجتماعی به شمار می رود که نیازمند شناسایی ابعاد زیربنایی تر آن از قبیل مسایل فرهنگی ، روانی ، جامعه شناختی ، تبلیغاتی ، قضایی و پزشکی است و همچنین لزوم بررسی نقش و جایگاه پلیس در کنار نارسایی های ناشی از فناوری از جمله کیفیت راه ها و خیابان ها ، کیفیت ساخت خودروها و ... را نشان می دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی را گرامی داشت و گفت : حوادث رانندگی یکی از سه عامل اول بروز مرگ و میر در ایران و جهان است .

  حسن جهانیان گفت : روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی را می‌توان فرصتی برای تأمل در مورد چگونگی نجات جان میلیون‌ها نفر از این حوادث دانست . تصادفات جاده‌ای برای برخی خانواده‌ها تداعی کننده خاطرات تلخی است که بر اثر آن عزیزان خود را از دست داده‌اند . یاد این روز نه تنها ادای وظیفه ای انسانی و اخلاقی در قبال گروهی مظلوم و رنجدیده از شهروندان جامعه است بلکه هشداری پیشگیرانه است به همه کسانی که به نوعی در جاده ها تردد می کنند و بعضا" از عواقب رفتارهای پر خطر خود آگاه نیستند .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران ادامه داد : سوانح رانندگی یک پدیده اجتماعی به شمار می رود که نیازمند شناسایی ابعاد زیربنایی تر آن از قبیل مسایل فرهنگی ، روانی ، جامعه شناختی ، تبلیغاتی ، قضایی و پزشکی است و همچنین لزوم بررسی نقش و جایگاه پلیس در کنار نارسایی های ناشی از فناوری از جمله کیفیت راه ها و خیابان ها ، کیفیت ساخت خودروها و ... را نشان می دهد .

  وی گفت : به طور قطع آمار معلولان و مصدومان ناشی از حوادث رانندگی ۱۰ تا ۱۵ برابر میزان تلفات ناشی از آن است که عواقب جبران ناپذیر آن بی سرپرستی ، مشکل های روحی و روانی ، هزینه های هنگفت درمانی و نیز مسایل جزایی و قضایی محسوب می شوند .

  جهانیان تصریح نمود : اهمیت این موضوع سبب شد تا با نام گذاری روز یادمان قربانیان سوانح رانندگی در تقویم نسبت به حساس سازی جامعه و مسئولین در مقوله ایمنی و تصادفات اقدام لازم صورت پذیرد .

  وی در خاتمه گفت : اینجانب ضمن همدردی با خانواده های این عزیزان امیدوار است همچون سنوات گذشته بتوانیم با توکل بر خداوند متعال و در سایه همدلی و با تلاش و کوشش شبانه روزی در جهت ارتقا و ایمنی جاده های پر نقش و نگار بهشت ایران زمین بکوشیم .

   
  مطالب مرتبط

  از ۱۸ درصد از مجموع قربانیان سوانح ترافیکی ، افراد زیر ۱۸ سال هستند که امیدهای آینده جامعه را تشکیل می دهند ، ۴۴ درصد از جان‌باختگان اینگونه حوادث در شهر تهران را موتور سواران و ۴۱ درصد عابران پیاده شامل می‌شود که نشان از عدم موفقیت در برقراری و حاکم‌کردن مسئولیت اجتماعی و ...

  |

  نیروهای راهداری با تلاش مجدانه در برخی مناطق در سرمای‌ منفی ۳۰ درجه در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و در این مسیر متاسفانه سالانه ۲۰ تا ۳۰ نفر از این نیروها را در جاده‌های کشور بر اثر سوانح رانندگی از دست می‌دهیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فرهاد مهریاری مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در همایش بین‌المللی علمی مشترک با ایرو به نقش ...

  |

  طی ۶ ماهه سال جاری فقره فوتی ۴۶ درصد ، تعداد متوفی ۶۴ درصد ، تصادفات جرحی ۵ درصد ، مجروحین ۱۳ درصد و تصادفات خسارتی ۱۰ درصد رشد داشت که بیشترین آمار مربوط به حوزه شهرستان شهرکرد بود .

  |

  آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص حوادث ترافیکی و سوانح جاده ای در ارتقای فرهنگ ایمنی بسیار اثرگذار است .

  |

  نظرات کاربران