در حال بارگذاری ...
 • نیاز به ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع نقاط حادثه خیز استان ایلام

  آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص حوادث ترافیکی و سوانح جاده ای در ارتقای فرهنگ ایمنی بسیار اثرگذار است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از اختصاص یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای رفع نقاط حادثه خیز خبر داد و گفت : برای رفع و اصلاح کامل ۱۶ نقطه پرحادثه استان سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتیار نیاز است .

  سید زاهدین چشمه خاور در حاشیه برگزاری رزمایش روز بدون حادثه همزمان با هفته یادمان قربانیان سوانح رانندگی اظهار داشت : همزمان با این هفته رزمایش روز بدون حادثه با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، پلیس راه ، اورژانس ، هلال احمر و مدیریت بحران استانداری ایلام برگزار شد .

  وی هدف از برگزاری این رزمایش را توجه مردم و مسئولان به شکل فرآینده به مباحث مهم ترافیکی و رانندگی و عواقب ناشی از آن ذکر کرد و افزود : آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص حوادث ترافیکی و سوانح جاده ای در ارتقای فرهنگ ایمنی بسیار اثرگذار است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد : همه ساله در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه روز ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) به یاد قربانیان حوادث ترافیکی برنامه خاصی برگزار می کنند ، امسال طبق برنامه ریزی های انجام شده رزمایش روز بدون حادثه در استان برگزار شد .

  چشمه خاور با بیان اینکه در هفت ماهه سپری شده از سال جاری تردد خودروها در جاده های استان ۲۱ درصد افزایش داشته است ، گفت : در این بازه زمانی تلفات جاده ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش نشان می دهد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته از سوی این سازمان برای رفع نقاط حادثه خیز استان بیان کرد : در این راستا اعتباری افزون بر هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است که مناقصات این حوزه نیز برگزار و پیمانکاران مربوطه مشغول کار هستند . در سال جاری ۱۳ هزار میلیارد ریال برای راه های استان هزینه خواهد شد و تا کنون ۸۰ درصد عملیات اجرایی پروژه ها انجام و مابقی نیز تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از ثبت ۱۶۲ میلیون و ۷۴۶ هزار تردد خودرو در محورهای مواصلاتی استان همدان در طی ۷ ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تایباد از اجرای مانور مشترک با حضور پلیس راه ، نیروی انتظامی ، هلال احمر و ...

  |

  این آزادراه با مشارکت بانک ملی و شرکت حفظ و نگهداری راه های کشور ، حفظ و نگهداری می شود و اجرای روکش آسفالت در کاهش لغزندگی و تصادفات این آزادراه نقش بسزایی ایفا می کند .

  |

  مشکلات این محور طی هفته گذشته در جلسه کمیسیون ایمنی استان با حضور نمایندگان مردم ابهر ، خرمدره ، سلطانیه وخدابنده در مجلس شورای اسلامی ، مسئولین منطقه و پلیس راه شهرستان خدابنده و ابهر در دفتر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان برگزار شد .

  |

  اولویت مجموعه راهداری استان به حداقل رساندن تصادفات و تلفات جاده ای می باشد چرا که حتی یک مورد تصادف نیز زیاد است . کاهش تصادفات و تلفات جاده ای مرهون تلاش های جهادی همکاران این مجموعه و مستلزم همکاری همه دستگاه های مرتبط و تامین اعتبارات مورد نیاز جهت رفع نقاط حادثه خیز است .

  |

  نظرات کاربران