در حال بارگذاری ...
 • نهایی شدن ۷۰ درصد مسائل فنی راه‌آهن رشت - آستارا از سوی روسیه

  دولت روسیه یک شرکت برای اجرای پروژه معرفی معرفی کرده و ایران نیز برای نهایی کردن مباحث طراحی و فنی و همچنین برآورد قیمت‌ها و به توافق رسیدن دو کشور در خصوص آن‌ها ، ۶ ماه به روسیه فرصت داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت : ۷۰ درصد مسائل فنی راه‌آهن رشت - آستارا از جمله تعداد پل‌ها در طول مسیر ، مسائل مربوط به بارگذاری و ... میان ایران و روسیه نهایی شده و برای ۳۰ درصد باقی مانده نیز برنامه زمان بندی از سوی این کشور ارائه شده است .

  خیراله خادمی درباره روند پیشرفت مراحل مربوط به طراحی و احداث راه‌آهن رشت - آستارا توضیح داد و گفت : توافق‌نامه‌ای با کشور روسیه امضا شده تا این کشور برای احداث و تکمیل راه‌آهن رشت - آستارا وام دولتی در اختیار ما قرار دهد و این توافق‌نامه شامل شرایط عمومی و خصوصی موافقت نامه ، الزامات کارفرما و ساختار همکاری در حوزه هزینه‌ها، برنامه زمان بندی اجرا و ... است .

  خادمی همچنین از امضای نقشه‌های اجرایی راه آهن رشت - آستارا خبر داد و افزود :‌ پس از نشست‌های فنی و تخصصی فراوان از سوی کارشناسان دو کشور ، نقشه راه به همراه اصلاحات ویژه برای افزایش سرعت و ظرفیت مسیر تهیه و توافقات انجام شده به امضای طرفین رسید . برنامه‌هایی پیش بینی شده که در صورت تاخیر روس‌ها ، هزینه‌های این خط ریلی از طریق منابع داخلی تامین شود و تکمیل آن وابسته به مشارکت روس‌ها نباشد .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت : دولت روسیه یک شرکت برای اجرای پروژه معرفی معرفی کرده و ایران نیز برای نهایی کردن مباحث طراحی و فنی و همچنین برآورد قیمت‌ها و به توافق رسیدن دو کشور در خصوص آن‌ها ، ۶ ماه به روسیه فرصت داده است .

  خادمی یادآور شد : از این فرصت ۶ ماهه، ۲.۵ ماه باقی مانده و در این مدت مطالعات منطقه‌ای و بازدیدهای محلی برای ارائه طرح نهایی و قیمت نیز انجام می‌شود تا در صورت تایید ایران، عملیات اجرایی آغاز شود . همچنین نقشه راه به همراه اصلاحات ویژه برای افزایش سرعت و ظرفیت مسیر تهیه و توافقات انجام شده به امضای طرفین رسیده است . تا کنون دو کشور در خصوص مسائلی مثل نقاط اجباری، تعداد پل‌های مسیر ریلی ، شرایط و طول ایستگاه و محوطه آن‌ها و همچنین شرایط بارگذاری به نتیجه رسیده اند و ۷۰ درصد مسائل فنی این پروژه حل شده است .

  خادمی گفت : در جلسه اخیر برنامه زمان‌بندی برای ۳۰ درصد باقی مانده و کارهای اولیه و امور فنی نیز از سوی روسیه تهیه و تحویل شده است تا در مدت ۶ ماه تعیین شده تعهدات خود را اجرا کنند . به منظور بررسی زوایای مختلف این همکاری در حوزه هزینه‌های اجرایی در محل اجرای این پروژه می‌توان از تخصص و توان شرکت‌های ایرانی برای اتمام هرچه سریعتر این بخش نیز استفاده کرد .
  مطالب مرتبط

  این استان دارای بیش از پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه است که شامل ۲۰۰ کیلومتر آزادراه ، ۱۳۰ کیلومتر بزرگراه ، ۳۵۰ کیلومتر راه اصلی ، ۷۵۰ کیلومتر راه فرعی و بیش از چهار هزار و ۲۰۰ کیلومتر طول راه روستایی است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در نشست خبری گفت : آزادراه شیراز - اصفهان ، طولانی‌ترین ...

  |

  طول مسیر ریلی همدان - سنندج نزدیک به ۱۵۱ کیلومتر (با احتساب خطوط ایستگاهی ۱۷۷ کیلومتر) است و این ابر پروژه که قرار است تا پایان مهرماه سال جاری با حضور ریاست جمهوری افتتاح شود با شروع به کار دولت سیزدهم و بعد از گذشت ۱۸ سال عملیات ساخت آن ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و دریک سال ...

  |

  در حال حاضر در مجموع ۴۲ طرح به مبلغ ۴۰ هزار و ۸۲۱ میلیارد ریال از محل تسهیلات ماده ۵۶ استفاده شده است که ۳۱ طرح به مبلغ ۲۱ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریال مربوط به سال ۱۴۰۱ و ۱۸ طرح به مبلغ ۵ هزار و ۵۴۵ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۲ دریافت شده است .

  |

  بر اساس برنامه ریزی انجام شده در راستای تکمیل و بهره برداری از ابرپروژه های زیرساختی کشور تاکید شد ماهانه یک ابر پروژه بزرگ ریلی ، بزرگراهی یا آزادراهی تکمیل و آماده بهره برداری شود . بر این اساس در صورت تامین اعتبار پیش بینی شده حدود هزار کیلومتر راه و بزرگراه و آزادراه و ۳۶۳ ...

  |

  نظرات کاربران