در حال بارگذاری ...
 • پازل قطعات داخلی واگن های باری کامل می شود

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، شرکت اصفهان کفریز با توانمندی فنی خود چرخ های یکپارچه واگن باری را تولید می نماید که موجب ارتقا ایمنی حمل و نقل ریلی نیز می گردد ، در این راستا در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی تفاهم نامه ای فی ما بین واگن پارس مپنا و شرکت اصفهان کفریز جهت تولید ۱۵۰۰ قطعه چرخ یکپارچه یا منوبلوک به ارزش هشتصد میلیارد ریال منعقد گردید .

  شایان ذکر است ملانژاد مدیرعامل واگن پارس مپنا دستیابی به چنین محصولی در داخل کشور را از آرزوهای صنعت دانست و اظهار داشت نیاز   به بیست هزار قطعه داریم تا دیگر از کشورهای چین و روسیه وارداتی نداشته باشیم .

  ضیایی مهر معاون ناوگان شرکت راه آهن که در مراسم انعقاد تفاهم نامه حضور داشت گفت : در بخش چرخ مونوبلوک هم ما وابسته بودیم که شرکت اصفهان کفریز ظرف دو سال گذشته تولید چرخ مونوبلوک را آغاز کردند و مجوز لازم را از مجموعه راه‌آهن گرفتند . تقریبا حدود ۲۰ هزار چرخ مونوبلوک در کشور نیاز داریم که حدود ۱۲ هزار عدد مربوط به واگن‌های باری نو و ۸۰۰۰ هم مربوط‌به نگهداشت ۳۰ هزار دستگاه واگن باری موجود شبکه است که امیدواریم این شرکت بتواند ظرفیت تولید خود را افزایش دهد که بتوانیم روی تولید داخل متمرکز باشیم .

   

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با عنایت به در پیش رو بودن برنامه هفتم توسعه در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی از سیدمرتضی ناصریان کارشناس ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی ، میرزایی عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه به تشریح وضعیت ایران در کریدورهای بین المللی پرداخت . ...

  |

  در سال ۱۴۰۱ با سرمایه‌گذاری تماما بخش خصوصی به تولید ۱۵۹۸ واگن باری ۱۰۰ درصد تولید داخل رسیدیم که نسبت به سال ۱۴۰۰ که در این حوزه رکورد زده بود و ۱۰۸۱ واگن باری نو تولید شده بود ، بیش از ۴۵ درصد افزایش یافت و رکورد تولید واگن باری نو و تولید داخل شکسته شد .

  |

  در این نشست موارد مختلفی طرح شده و مورد بررسی قرار گرفت که از آن جمله می توان به اصلاح تعرفه ، کاهش زمان پرداخت مطالبات شرکت ها ، نحوه انعقاد قراردادهای تامین خدمات نیروی کشش و حمایت راه آهن از سرمایه گذاری بخش خصوصی در تامین لکوموتیو اشاره کرد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات ...

  |

  نظرات کاربران