در حال بارگذاری ...
 • روایت عاشقانه خدمتگزاری کارکنان فرودگاه های کشور به زائران اربعین حسینی

  وقتی برقراری بیش از سه هزار پرواز در عملیات اربعین ۱۴۰۲ را به‌عنوان هدف تعیین کردیم ، این موضوع باتوجه به برقراری بیش از دو هزار پرواز در سال گذشته ، دور از ذهن به نظر می‌رسید اما با برنامه‌ریزهای دقیق ، پشتیبانی و ایثار تمامی عوامل دخیل در این عملیات عظیم ، شاهد برقراری سه هزار و ۱۰۰ پرواز در فرودگاه‌های معین اربعین بودیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ عملیات اربعین ۱۴۰۲ پس از ۲۵ روز پرفشار اما عاشقانه به پایان رسید و فرودگاهیان از این پس دلتنگ چشمان پر از اشکی خواهند شد که در لحظه عزیمت به دیار عشق دعاگوی تمام تلاشگران صنعت هوانوردی بودند . این ایام از زائران ایرانی که با بدرقه حضرت رضا(ع) راهی کربلا شدند تا زائران هندی و پاکستانی ، همگی از خدمات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران استفاده کردند و حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) به‌عنوان صاحب این دستگاه عظیم نشان پرافتخار خادمی را بر گردن متخصصان این شرکت آویخت .

  شوق به خدمت‎رسانی به زائران اربعین و نیز تاکیدات مکرر مقام عالی وزارت راه ‌و شهرسازی مبنی بر اهمیت تکریم زائران حضرت ثارالله(ع)، خادمان شرکت فرودگاه‌ها را برآن داشت تا به‌سرعت نسبت به راه‌اندازی قرارگاه اربعین و نیز ترسیم نقشه راه مشخص برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به عاشقان این مسیر اقدام کنند .

  محمد حبیب‌الهی مسئول اربعین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت : پس از گذشت ۲۵ روز از آغاز عملیات اربعین در حالی شاهد ایثار و از خودگذشتگی تمامی کارکنان فرودگاه‌های معین اربعین بودیم که در این مدت رکورد جدیدی در تعداد پروازهای عتبات عالیات به ثبت رسید و زائران حسینی(ع) در عملیات اربعین ۱۴۰۲ در قالب سه هزار و ۱۰۰ پرواز به نجف اشرف و بغداد اعزام و پذیرش شدند . وقتی برقراری بیش از سه هزار پرواز در عملیات اربعین ۱۴۰۲ را به‌عنوان هدف تعیین کردیم ، این موضوع باتوجه به برقراری بیش از دو هزار پرواز در سال گذشته ، دور از ذهن به نظر می‌رسید اما با برنامه‌ریزهای دقیق ، پشتیبانی و ایثار تمامی عوامل دخیل در این عملیات عظیم ، شاهد برقراری سه هزار و ۱۰۰ پرواز در فرودگاه‌های معین اربعین بودیم .

  وی با اشاره به مصوبات جلسات کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین در وزارت و شهرسازی در خصوص عملیات اربعین ۱۴۰۲ گفت : این نشست ها از فروردین ماه امسال آغاز به‌کار کرد و پس از آن با راه‌اندازی قرارگاه مرکزی اربعین در شرکت فرودگاه‌ها ، به‌دنبال برطرف کردن نقاط ضعف و چالش‌های احصا شده از اجرای این عملیات در سالهای گذشته و افزایش توانمندهای فرودگاه‌های مرزی و معین اربعین بودیم .

  مسئول ستاد اربعین شرکت فرودگاه‌ها تصریح کرد : اعزام و پذیرش ۴۰۰ هزار زائر در طول عملیات اربعین توسط ۲۲ فرودگاه کار دشواری بود که با استعانت از درگاه حضرت حق و عنایات خاص حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) انجام گرفت . فرودگاه‌های سمنان ، رامسر ، خرم‌آباد و سبزوار شاهد برقراری نخستین پرواز اربعین حسینی(ع) خود بودند و این مهم در عملیات اربعین ۱۴۰۲ انجام شد .

  وی ضمن اشاره به اهمیت موضوع سنجش کیفیت خدمات در عملیات اربعین گفت : از تمام فرودگاه‌های معین اربعین و فرودگاه های هم مرز کشور عراق درخواست کردیم تا با ارائه نظرات و بیان چالش‌های پیش‌رو ، قرارگاه مرکزی عملیات اربعین شرکت فرودگاه‌ها را در برگزاری هرچه باکیفیت‌تر این عملیات در سال‌های آینده یاری نمایند .

  مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به خدمات فرهنگی و مذهبی انجام شده در طول عملیات اربعین ، گفت : با هماهنگی روابط‍‌ عمومی و پایگاه های بسیج شرکت و فرودگاه های کشور ، امسال تمامی موکب‌ها و خیمه‌های عزا و نیز نمایش‌های مذهبی در فرودگاه‌های معین اربعین یکپارچه شد و زائران حسینی ، مسافران و همراهان آنها پیش از عزیمت ، بدرقه و استقبال زائران ، حال و هوای آن را به‌خوبی حس می‌کردند .

  حبیب‌الهی در ادامه در خصوص مراسم حج تمتع ۱۴۰۲ ضمن ابراز رضایت از برگزاری آن مراسم ، گفت : این عملیات نیز حدود دو ماه به‌طول انجامید و خوشبختانه در طول اجرای آن عملیات هیچ‌گونه تاخیری که منشا آن از سوی فرودگاه‌های معین حج تمتع باشد مشاهده نشد .

  وی با بیان اینکه برگزاری عملیات‌های عظیمی نظیر حج تمتع و اربعین حسینی(ع) کار ساده‌ای نیست ، گفت : برگزاری این عملیات هماهنگی بسیار گسترده‌ای را در سطح کشور می‌طلبید که در همین راستا از مدت‌ها قبل با برگزاری همایش مدیران فرودگاه‌های معین حج و اربعین عزم خود را برای برگزاری هرچه بهتر این عملیات جزم کردیم .

  مسئول ستاد حج و اربعین ۱۴۰۲ شرکت فرودگاه‌ها ، گفت : امسال شاهد برقراری پروازهای حج در ۱۸ فرودگاه کشور بودیم و حجاج ۱۵ کشور دنیا نیز در قالب پروازهای عبوری از خدمات سرویس های ناوبری هوایی ایران استفاده کردند .

  حبیب الهی با اشاره به آمار پروازهای حج امسال ، افزود : درحالی امسال شاهد برقراری ۷۵۷ پرواز حج تمتع بودیم که در عملیات سال گذشته ۳۲۷ پرواز انجام شده بود . عملیات‌هایی نظیر حج و اربعین ، تنها با عشق و همدلی میسر می‌شود و با تمام توان به‌دنبال برقراری پروازهای هرچه باکیفیت‌تر در سال های آینده خواهیم بود .

  مسئول عملیات های حج تمتع و اربعین حسینی ۱۴۰۲ در پایان از تمامی عوامل ستادی و فرودگاهی به‌ خصوص فرودگاه‌های معین و مرزی قدردانی کرد .

  خوشبختانه خادمان زائران حسینی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، از این عملیات نیز به مانند عملیات حج تمتع روسفید بیرون آمدند و پاداش خود را با تشییع و تدفین نخستین شهید گمنام صنعت هوانوردی در روزهای پایانی ماه صفر گرفتند .
  مطالب مرتبط

  در طول عملیات اربعین ، شش هزار و ۸۰۰ زائر پاکستانی و هندی در قالب ۲۱ پرواز از دو فرودگاه زاهدان و چابهار به فرودگاه اهواز اعزام و راهی عتبات عالیات شده‌اند .

  |

  مردم از طریق سامانه ۱۹۹ (اطلاعات پرواز) و مراجعه به سایت رسمی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به نشانی www.airport.ir می‌توانند در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به عملیات اربعین در حوزه فرودگاهی قرار بگیرند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اهمیت فضاسازی متناسب با عملیات اربعین در ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ عضو هیئت‌مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد : بودجه عملیات اربعین بر اساس ارسال درخواست مکتوب ...

  |

  افزایش پرواز در این فرودگاه با توجه به تعداد مسافران ضروری است که برای این منظور شرکت های هواپیمایی باید به طور جدی تر وارد عمل شوند .

  |

  نظرات کاربران