در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد در آزادراه قم - تهران

  تمامی هزینه اجرایی طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد آزادراه قم - تهران ، از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم تامین شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره ایمنی راهها و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم عنوان کرد : با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، برای اولین بار در کشور ، طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد ، در آزادراه قم - تهران اجرا شد .

  سید حسن خلیلی نیا از اجرا شدن طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد در آزادراه قم - تهران خبر داد و گفت : این طرح برای نخستین بار در کشور و در آزادراه قم - تهران به صورت پایلوت اجرا شد . با عنایت به اینکه طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد برای نخستین بار بود که در سطح راه های کشور اجرا می شد ، طول عملیاتی خط اجرا شده در آزادراه قم - تهران افزون بر ۹ کیلومتر است .

  وی میزان اعتبار تخصیصی پروژه را ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال دانست و تصریح کرد : تمامی هزینه اجرایی طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد آزادراه قم - تهران ، از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم تامین شده است .

  رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم در ادامه به مزایای اجرایی طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد در مقایسه با دیگر روش های اجرای خطوط ترافیکی پرداخت و گفت : بازتاب (رفلکس) بهتر ، ماندگاری بیشتر ، جرم پذیری کمتر و ... از جمله مزایای بهره مندی از این نوع روش خط کشی جاده ای در مقایسه با دیگر روش ها است .

  خلیلی نیا ، درخصوص دلیل انتخاب آزادراه قم - تهران به عنوان محور پایلوت جهت اجرای این نوع خط ترافیکی اظهار کرد : با توجه به ترافیک چشمگیر آزادراه قم - تهران به عنوان سومین محور پرتردد کشور و شرایط جوی حاکم برآن و... این آزادراه برای اجرای طرح خط کشی دوجزیی با اسپری سرد ، مناسب تشخیص داده شد .

  وی در ادامه یادآور شد : از دیگر ویژگی های فنی این نوع خط ترافیک جاده ای ، بازه زمانی خط نگهداری آن است که در مقایسه با دیگر خطوط اسپری سرد ، طولانی تر است . بی تردید از مهمترین عوامل ماندگاری خطوط ترافیکی، عدم عبور خودرو از روی آنهاست، لذا از تمامی رانندگان درخواست می شود از بین خطوط عبور کنند .

   
  مطالب مرتبط

  روزانه به طور متوسط بیش از ۵۴۰ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان تردد می‌کنند .

  |

  طرح مذکور در قالب گشت های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالا ، در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بیله سوار گفت : ۶۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی این شهرستان در ۶ ماهه گذشته ...

  |

  تردد ورودی به استان ، ۱ میلیون و ۹۴۷ هزار تردد با افزایش ۹ درصدی و تردد خروجی ۲ میلیون با افزایش ۱۵ درصدی است .

  |

  تعمیر ۳۸ عدد علائم ایمنی آسیب دیده ، نصب۷۰ تابلو علائم ، ۲۰ مورد اخطار به متجاوزان به حریم راه، نصب۲۲۸ سرعتکاه ، ایمن سازی نقاط حادثه خیز دو مورد ، نصب ۱۳۰ صفحه گاردریل و نصب ۲۵۰ عدد بازتاب چشم گربه ای نیز در این مدت انجام شده است‌ .

  |

  نظرات کاربران