در حال بارگذاری ...
 • توسعه صنعت گردشگری نیازمند همکاری جدی بخش خصوصی است

  تقویت هویت ایرانی اسلامی و بومی و توجه به تنوع فرهنگ‌ها ، اقوام ، زبان‌ها ، آداب و رسوم و ... مردم مناطق آزاد ، حمایت از بخش خصوصی و توسعه صنایع خلاق در حوزه گردشگری از رویکردهای مهم این معاونت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت فرهنگی ، اجتماعی گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اولین جلسه با جامعه تورگردانان گفت : معاونت فرهنگی ، اجتماعی گردشگری آماده همکاری با جامعه تورگردانان به عنوان یکی از اصلی‌ترین تشکل‌های فعال در صنعت گردشگری است .

  غلامرضا خلیلی‌نیا ، مناطق آزاد را دارای جاذبه‌های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی دانست و خواستار پرهیز از نگاه تک‌بعدی و غیر روزآمد به گردشگری شد .

  خلیلی‌نیا در ادامه بر نگاه تخصصی و بهره‌مندی از تجربه‌های موفق جهانی تاکید کردند و گفت : تقویت هویت ایرانی اسلامی و بومی و توجه به تنوع فرهنگ‌ها ، اقوام ، زبان‌ها ، آداب و رسوم و ... مردم مناطق آزاد ، حمایت از بخش خصوصی و توسعه صنایع خلاق در حوزه گردشگری از رویکردهای مهم این معاونت است .

  وی در پایان توجه به توسعه زیرساخت‌ها ، احیای جاذبه‌های گردشگری، حفظ میراث فرهنگی ، حمایت از گردشگری با حفظ هویت روستایی و نیز حمایت از معرفی و توسعه صنایع دستی در سطح ملی و بین المللی را از اهداف مهم معاونت فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور عنوان کرد .

   
  مطالب مرتبط

  در این نمایشگاه علاوه بر حضور تمامی استان ها ، شهرداری‌ها و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چین ، بیش از ۱۰۰ کشور و ۵ هزار شرکت حضور دارند که در نوع خود در جهان بی‌نظیر بوده و فرصت خوبی برای افزایش تعاملات و استفاده از تجربه‌های به روز دنیا در جذب سرمایه استفاده کرد .

  |

  دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و‌ مسائل انجام داده و علیرغم شرایط سخت خوشبختانه اقدامات خوبی در عرصه های مختلف خدمت رسانی انجام گرفته که امروز شاهد بخشی از این عملکرد در این نمایشگاه هستیم .

  |

  تقویت زیرساخت‌های سخت‌افزاری اقتصاد بین‌الملل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از جمله زیرساخت‌های حوزه لجستیک است و دوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی و تعریف بسته‌هایی برای سرمایه‌گذاری بوده تا سرمایه‌گذاران خارجی مستقیماً یا با مشارکت شرکای داخلی‌شان سرمایه‌های خود را به مناطق ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ در روز دوم سفر دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و در دیدار با مسئولان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ...

  |

  در مناطق آزاد به دنبال ارائه خدمات با کیفیت یا همان دیپلماسی کیفیت هستیم که بتوانیم در بحث جهانی شدن مناطق موفق عمل کنیم و آن را به واقعیت تبدیل کنیم . ما در مناطق آمادگی داریم با جهش تولید و سرمایه گذاری موفق ، محصولات با کیفیت که سفیران جمهوری اسلامی هستند را به بازارهای ...

  |

  نظرات کاربران