در حال بارگذاری ...
 • آخرین وضعیت پاسخگویی سازمان ها به استعلامات گمرکی

  زمان پاسخگویی در سازمان حفظ نباتات از ۵.۵ روز به ۲.۶ روز ، سازمان غذا و دارو از ۸.۵ روز به ۴ روز ، سازمان دامپزشکی از ۱۳.۵ روز به ۶ روز ، سازمان ملی استاندارد از ۱۷ روز به ۱۱.۳ روز رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران آخرین وضعیت پاسخگویی سازمان ها به استعلامات گمرکی را تشریح کرد .

  به گفته رضوانی فر یکی از موضوعاتی که مورد تاکید وزیر اقتصاد و همینطور معاون اول رئیس جمهور در سفر به گمرکات هرمزگان بوده است ، کاهش زمان پاسخگویی به استعلامات بود .

  معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با بیان این مطلب افزود : در رابطه با متوسط زمان پاسخگویی سازمان ها به استعلامات گمرکی ، در بررسی های صورت گرفته از خرداد ماه تا ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ در مقایسه با بررسی های انجام شده در بازه زمانی ۶ ماهه از آذر ماه ۱۴۰۱ تا اردیبهشت ماه سال جاری ، شاهد کاهش معنا دار پاسخگویی به استعلامات گمرک بوده ایم .

  رضوانی فر با اشاره به اینکه تمرکز و پیگیری در خصوص کاهش زمان به استعلامات گمرکی موثر بوده است ، تشریح کرد : زمان پاسخگویی در سازمان حفظ نباتات از ۵.۵ روز به ۲.۶ روز ، سازمان غذا و دارو از ۸.۵ روز به ۴ روز ، سازمان دامپزشکی از ۱۳.۵ روز به ۶ روز ، سازمان ملی استاندارد از ۱۷ روز به ۱۱.۳ روز رسیده است .

  به گفته وی به شکل معنا داری با تمرکز بر این موضوع در مورد سه سازمان همجوار شامل سازمان حفظ نباتات ، دامپزشکی و غذا دارو خوشبختانه به استاندارد زمان پاسخگویی به استعلامات گمرکی یعنی زیر ۷ روز رسیده است .
  مطالب مرتبط

  ایجاد گمرک تخصصی به منظور تسهیل و تسریع در ترخیص کالاهای خاص و با فناوری روز ، حمل یکسره مواد اولیه تولیدکنندگان از گمرک ورودی به انبار تولیدکنندگان ، استفاده از ظرفیت ماده ۵۱ قانون امور گمرکی برای پردازش مواد اولیه و فراهم کردن شرایط لازم برای استفاده از انبار اختصاصی از ...

  |

  برای دستیابی به نتایج مطلوب تر در این خصوص ، تسهیل تجارت و استفاده از مزایای کالاهای ته لنجی و ملوانی برای مردم همان منطقه ، این نشست ها باید به صورت مستمر با سازمان های همجوار از جمله با صمت و سازمان بنادر و دریانوردی هم برگزار تا نتایج مثبت حاصل شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، جلسه بررسی ساماندهی مرز باشماق و تسهیل و توسعه تجارت در این مرز با حضور استاندار کردستان ، معاون وزیر اقتصاد و رییس کل ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، لایحه دو فوریتی ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی با عنوان کولبری و ملوانی و ایجاد اشتغال پایدار مرز نشینان پس از دفاع محمد ...

  |

  ما با حجم گسترده‌ای از بخشنامه‌ها در گمرک مواجه هستیم و فقط سال گذشته ۳۱۹ بخشنامه مؤثر داشتیم که یا یک محدودیت ایجاد کرده است یا یک محدودیت را برداشته است که ۲۰۷ مورد در حوزه صادرات و ۱۱۲ مورد آن نیز حوزه واردات بوده است لذا تمرکز ما امسال محدود کردن این بخشنامه‌ها است که ...

  |

  نظرات کاربران