در حال بارگذاری ...
 • رشد ۱۷ برابری پروژه های راهسازی در استان آذربایجان‌غربی

  راه محور توسعه بوده و در همین راستا طی امسال ۲۰۴ کیلومتر راه و بزرگراه در آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده و عملیات ساخت ۴۶۲ کیلومتر راه و بزرگراه در دست انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت : راهسازی در آذربایجان‌غربی از ۹ کیلومتر در سال به بیش از ۱۵۰ کیلومتر رسیده و این آمار رشد ۱۷ برابری را نشان می‌دهد .

  سید محسن حمزه‌لو در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی اظهار کرد : توسعه زیرساخت های ارتباطی در آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی این استان بسیار حائز اهمیت بوده و انعکاس این عملکرد جهاد تبیین بوده وهمکاری بیش از پیش صدا و سیمای مرکزآذربایجان‌غربی را می‌طلبد .

  وی افزود : جهاد تبیین مساله مهم و قابل توجهی است که باید در راستای امید آفرینی جامعه عملکرد دستگاه اجرایی به درستی تبیین شود .

  بهره‌برداری از ۲۰۴ کیلومتر راه و بزرگراه در سال جاری

  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت : راه محور توسعه بوده و در همین راستا طی امسال ۲۰۴ کیلومتر راه و بزرگراه در آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده و عملیات ساخت ۴۶۲ کیلومتر راه و بزرگراه در دست انجام است .

  حمزه‌لو اضافه کرد : بهره‌گیری از مزیت‌های موقعیت جغرافیایی استان در عرصه حمل‌ونقل ، یکی از اهداف توسعه اقتصاد پایدار تعریف شده که تلاش می‌شود با تکمیل طرح‌های نیمه تمام راهسازی این امر محقق شود .

  مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار گفت : پوشش رسانه‌ای فعالیت‌های توسعه‌ای راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با جدیت دنیال می‌شود و این امر در اولویت است .

  ناصر حجازی فر ادامه داد : فعالیت‌های شبانه‌روزی راه و شهرسازی در راستای توسعه استان غیرقابل چشم پوشی بوده و پوشش فعالیت‌های این بخش دنبال می‌شود .
  مطالب مرتبط

  محور دارلک - مهاباد جزیی از کریدور بزرگراهی غرب کشور بوده و زمینه توسعه منطقه را رقم می‌زند .

  |

  در سال جاری ۲۰۴ کیلومتر پروژه راهسازی در قالب طرح‌های بزرگراهی در استان افتتاح شده است که ۵۶ کیلومتر آن در سفر معاون رییس جمهور و ۱۴۸ کیلومتر آن ۲ ماه قبل در سفر وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسیده است .

  |

  این محور جزئی از کریدور بزرگراهی غرب کشور بوده و زمینه توسعه منطقه را رقم می‌زند . توجه به راه‌های ارتباطی و بحث ترانزیتی در آذربایجان‌غربی زمینه توسعه پایدار را فراهم می‌کند .

  |

  مسیر ارتباطی بزرگراه سلماس - صوفیان با خطوط راه‌آهن در صورت تکمیل این تقاطع ایمن‌سازی شده و علاوه بر کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای موجب تسهیل رفت‌وآمد ساکنان منطقه می‌شود .

  |

  قطعه دوم بزرگراه نقده - پیرانشهر نیز ۲۴ کیلومتر طول دارد وبیش از ۵ کیلومتر از آن زیربار ترافیک رفته است و تا اربعین ۵ کیلومتر دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود . طرح ساماندهی ۲.۵ کیلومتر از ورودی پیرانشهر از سمت نقده نیز انجام شده و برای اجرای این طرح نیز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ...

  |

  نظرات کاربران