در حال بارگذاری ...
 • نشست مدیرکل بندر امیرآباد با ترخیص کاران کالا / تشکیل اتحادیه ترخیص کاران کالا در بندر امیرآباد

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بندر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه یکی از ارکان مهم امور بندری و گمرکیِ مربوط به یک کالا در بنادر ، از زمان بارگیری در مبدأ تا عرضه در بازار هدف ، عملیات ترخیص کالا می باشد ، بر آشنایی کامل یک ترخیص کار با تعرفه های گمرکی و نرخ عوارض انواع کالاهای وارداتی و همچنین تسلط به قوانین صادرات و واردات کالا جهت ترخیص در زمان مناسب و با کمترین هزینه تأکید کرد .

  محمدعلی موسی پور در نشست با ترخیص کاران فعال در بندر امیرآباد که مدیرکل گمرک امیرآباد ، اپراتورهای تخلیه و بارگیری ، کشتیرانی ها و نمایندگان صاحبان کالا نیز در آن حضور داشتند ، مسائل و مشکلات ترخیص کاران را احصاء و بر مرتفع شدن آن ها در سریع ترین زمان ممکن تأکید کرد .

  وی یکی از مهمترین محورهای این نشست را تشکیل اتحادیه ترخیص کاران جهت حمایت و تشریک مساعی با این قشر زحمتکش برای روان سازی عملیات بندری و کاهش ماندگاری کالا در انبارها عنوان کرد و گفت ایجاد یک اتحادیه قوی به طور حتم می تواند مشکلات صنفی ترخیص کاران را تقلیل دهد .

  مدیرکل بندرامیرآباد در ادامه با تأکید بر اینکه ترخیص کالا یکی از فرایندهای آزادسازی کالا به شمار می آید که به دانش کافی ، مدارک و مجوزهای لازم نیاز دارد ، صلاحیت سنجی و سنجش اعتبار ترخیص کاران را امری ضروری دانست .

  موسی پور ، صداقت ، امانتداری و آگاه به قوانین و فرآیند بندری و گمرکی ترخیص کالا را از دیگر شاخصه های مهم یکی ترخیص کار ماهر عنوان کرد .

  ترخیص کاران نیز در این جلسه به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود از قبیل تقویت تجهیزات ریلی جهت توسعه حمل یکسره کالا ، استقرار استاندارد و قرنطینه در ایام تعطیل برای تخلیه و بارگیری کالا از کشتی ها و افزایش ساعت فعالیت باسکول ها به ویژه در ساعات غیر اداری پرداختند .

  همچنین راه اندازی سامانه رصد برای حمل داخلی کامیون ها ، ضدعفونی پالت ها در مبدأ جهت تسریع در زمان عملیات و کسری تناژ کشتی ها از دیگر موارد مطروحه ترخیص کاران در این جلسه بوده است .
  مطالب مرتبط

  بندر امیرآباد به صاحبان کالایی که بندر امیرآباد را برای تجارت خود برمی گزینند در صورت تداوم مراودات تسهیلات ویژه ای از جمله تخصیص انبار ارائه می‌کند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ممیزی از کالاهای خطرناک توسط کارگروه عالی نظارت بر کالاهای خطرناک سازمان بنادر و دریانوردی با هدف ارتقاء ایمنی در فرآیند ...

  |

  با تحقق این هدف ، آماده پذیرش حجم عظیم بار از همسایه‌های شمالی خواهیم بود . در راستای تکمیل کریدور شمال - جنوب ، در استان مازندران ، توسعه بندر امیرآباد در اولویت قرار گرفته که به این ترتیب دریای شمال به دریای جنوب متصل شود . هرچه ظرفیت‌های ریلی داخل کشور ارتقا یابد ، با کمک ...

  |

  در تمامی بنادر کشور بیش از ۱ میلیون تن سیلو در دست ساخت داریم و انشاءالله بندر امام خمینی (ره) به عنوان یکی دیگر از مراکز ورود کالاهای اساسی در کشور ، بتواند همانند بندر امیرآباد به خوبی در این خصوص ، فعالیت‌های خود را پیش ببرد .

  |

  پیاده سازی "سامانه مدیریت تردد کامیون ها" جهت کاهش مدت زمان ماندگاری کامیون ها در بنادر ، بهینه سازی فرآیند تخلیه و بارگیری کالا و افزایش سرعت ترخیص کالاهای اساسی جهت رضایتمندی مشتریان به ویژه قشر ساعی و پرتلاش رانندگان را به طور جدی دنبال خواهیم کرد .

  |

  نظرات کاربران