در حال بارگذاری ...
 • راه‌اندازی خط مستقیم کشتیرانی هند - چابهار با همکاری منطقه آزاد چابهار

  علاوه بر راه‌اندازی خط مذکور ، طرفین در مورد راه‌اندازی سرویس مسافری کشتیرانی ج.ا.ا در مسیر بندر چابهار به مسقط کشور عمان توافق نمودند و مقرر شد که از اوایل آذرماه سال‌جاری خط مذکور به بهره‌برداری خواهد رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در دیدار امیر مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با محمدرضا مدرس خیابانی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مقرر شد با همکاری و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طرفین اولین کشتی کانتینری مستقیم کشتیرانی ج.ا.ا از مبدا ناواشیوا کشور هند به مقصد بندر چابهار با هدف راه‌اندازی کریدور شمال ـ جنوب در نیمه اول مهرماه سال‌جاری در بندر چابهار پهلو گیرد .

  شایان ذکر است این کشتی به صورت مستقیم و منظم هر ۱۰ روز در مسیر اعلامی مذکور تردد خواهد نمود .

  مضافا علاوه بر راه‌اندازی خط مذکور ، طرفین در مورد راه‌اندازی سرویس مسافری کشتیرانی ج.ا.ا در مسیر بندر چابهار به مسقط کشور عمان توافق نمودند و مقرر شد که از اوایل آذرماه سال‌جاری خط مذکور به بهره‌برداری خواهد رسید .

  مدرس خیابانی آمادگی کشتیرانی ج.ا.ا جهت سرمایه‌گذاری در چابهار را اعلام نمودند و مقرر شد در اولین بازدید از منطقه بسته‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری مناسب با زمینه فعالیتی آن کشتیرانی معرفی شود .
  مطالب مرتبط

  با جدیت و همت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و باور به تحقق اقتصاد پویا و مقاومتی در این منطقه کمتر برخوردار ، در پنج ماهه ابتدایی سال جاری تعداد ۱۵۱۶۶ TEU کانتینر در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شده که جهش عملکردی چشمگیری نسبت سال‌های قبل دارد .

  |

  خط مستقیم کانتینری از بندر چابهار به بندر ناواشیوای هند ، با زمان ترانزیت ۵ روزه و قیمت کاملاً رقابتی ، در نوع خود کم‌نظیر است و انتظار می‌رود تأثیر به‌سزایی در توسعه تجارت و تقویت جایگاه منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بندر چابهار داشته باشد .

  |

  کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اواخر سال گذشته با هدف بهره‌برداری مطلوب از زیرساخت‌ها، تجهیزات بندری و ظرفیت‌های چابهار به منظور توسعه عملیات کانتینری و دسترسی صاحبان کالا به شبکه حمل‌و‌نقل دریایی کانتینری ؛ سرویس‌های منظم کشتیرانی از مبدأ بندر چابهار به مقاصد ...

  |

  شرکت‌کنندگان در این نشست با تاکید بر مزیت‌های کریدور شمال - جنوب و بندر چابهار ، خواستار تکمیل زیرساخت‌های ریلی مورد نیاز و همچنین رفع موانع گمرکی ، بانکی ، بیمه‌ای و حمل‌ونقل ترکیبی در این کریدور شدند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گفته‌های وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت تبدیل شرکت‌های حمل‌و‌نقلی بزرگ به سوی حمل‌و‌نقل ترکیبی و حمل بار ...

  |

  نظرات کاربران