در حال بارگذاری ...
 • روند پهلوگیری شناورهای تناژ بالا در بندر شهید باهنر سرعت گرفت/ امکان افزایش ۲ برابری شناورها با آبخور ۱۱.۵ متر

  از ابتدای سال جاری تاکنون روند تخلیه و بارگیری شناورهای تناژ بالای حامل کالای فله رو به افزایش بوده که این میزان متناسب با درخواست‌های صاحبان کالا افزایش خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از سرعت گرفتن روند پهلوگیری شناورهای تناژ بالا در بندر شهید باهنر خبر داد و گفت : امکان افزایش ۲ برابری پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱.۵ متر از توانمندی‌های بالقوه این بندر در امر تخلیه و بارگیری کالا وجود دارد .

  حمیدرضا محمد حسینی تختی افزود : با توجه به افزایش پهلوگیری شناورهای با تناژ بالا در سال جاری و نیز سرعت بخشی در نُرم تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر ، امکان ۲ برابر شدن این رویه با دارا بودن ظرفیت های ویژه این بندر وجود دارد . در سال جاری ۱۳۲ فروند شناور بالای هزار تن در این بندر پهلو گرفته که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این مدت ۲۱ درصد افزایش به ثبت رسیده است .

  مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود : ظرفیت بندر شهید باهنر و نیز زیرساخت‌های لجستیکی مناسب ، این بندر را به نقطه عطف مناسب و اصلی صادرات و واردات انواع کالاهای فله ، یخچالی و سایر کالاها تبدیل کرده است .

  محمدحسینی تختی از امکان ۲ برابر شدن پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱.۵ متر در این بندر خبر داد و یادآور شد : از ابتدای سال جاری تاکنون روند تخلیه و بارگیری شناورهای تناژ بالای حامل کالای فله رو به افزایش بوده که این میزان متناسب با درخواست‌های صاحبان کالا افزایش خواهد یافت .

  لازم به ذکر است ؛ بندر شهید باهنر به عنوان سومین بندر صادراتی در کشور و نیز پنج بندر زیرمجموعه در شرق هرمزگان از قابلیت‌های خاص در عرصه تجاری و مسافری بین‌المللی برخوردار است . موقعیت ممتـاز جغرافیایی در دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج‌فارس ، اتصال به شبکه راه‌های بین‌المللی ، آبخور مناسب ۱۱.۵ متر برای پهلوگیری کشتی‌های تناژ بالا از دیگر مزیت‌های این بندر راهبردی در منطقه به شمار می‌رود .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون یک‌هزار و ۱۲۴ دستگاه خودرو وارد بندر ...

  |

  به دلیل طولانی شدن مدت زمان نگهداری این ماشین‌آلات ، اقداماتی از جمله تعمیرات ، روغن کاری ، تعویض باتری و در اختیار گذاشتن راننده مخصوص این دستگاه‌ها و هماهنگی برای انتقال آنها  توسط تعمیرکاران شاغل در بندر شهید باهنر در حال انجام و تاکنون ماشین آلاتی که امکان جابجایی آنها ...

  |

  بنادر شرق هرمزگان شامل شهید باهنر ، شهید حقانی ، بندر هرمز ، بندر تیاب ، بندر سیریک و بندر جاسک جزو بنادر چند منظوره محسوب می‌شوند که در زمینه فعالیت‌های تجاری و مسافرت‌های بین‌المللی و داخلی نقش راهبردی دارند .

  |

  از این میزان هفت هزار و ۸۲۲ TEU کانتینر پر با ۲۶ درصد افزایش و میزان کانتینر خالی نیز با ۱۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است .

  |

  از مجموع عملیات انجام شده ، ۲۳۵ هزار و ۱۷ تن فرآورده‌های نفتی و غیرنفتی به صورت رویه کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) در بنادر شرق جابه‌جا شده است .

  |

  نظرات کاربران