در حال بارگذاری ...
 • ایمن‌سازی حاشیه ۴۰۰ کیلومتر از راه‌های آذربایجان غربی با شیب شیروانی

  حفظ و نگهداری راه‌های موجود یکی از وظایف ذاتی این اداره کل بوده که علیرغم محدودیت های اعتباری این اداره کل با تکیه بر همت راهداران پرتلاش خود توانسته ، در این مسیر گام‌های ارزنده ای بردارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت : در پنج ماهه گذشته از سال جاری عملیات شانه سازی به طول ۱۰۰۰ کیلومتر و اصلاح شیب شیروانی حاشیه راه‌های محورهای اصلی و نقاط پر تصادف آذربایجان غربی به طول ۴۰۰ کیلومتر توسط این اداره کل انجام شده است .

  پیمان آرامون بر اهمیت ایمن سازی حریم و حاشیه راه ها در کاهش تصادفات جاده‌ای تأکید کرد و گفت : ایجاد فضایی مناسب در حاشیه راه ها برای رانندگان از جمله اقداماتی است که در کاهش تلفات ناشی از خروج خودرو از جاده و واژگونی موثر بوده ، از این رو عملیات اصلاح شیب شیروانی در کناره جاده‌ها به منظور ارتقاء سطح ایمنی و جلوگیری از واژگونی و کاهش آسیب سرنشینان وسایط نقلیه انجام می‌شود .

  وی خاطرنشان کرد : امروزه حاشیه راه و ایمن بودن آن و همچنین فرهنگ ایمنی ، در پیشگیری از تلفات و تصادفات جاده‌ای بسیار مهم است . اغلب تلفات و تصادفات جاده ای ریشه در عامل انسانی داشته که در این میان خواب آلودگی ، سرعت و سبقت غیر مجاز و خروج از جاده از جمله مواردی است که سهم قابل توجهی در تصادفات جاده ای دارد .

  وی تصریح کرد : حفظ و نگهداری راه‌های موجود یکی از وظایف ذاتی این اداره کل بوده که علیرغم محدودیت های اعتباری این اداره کل با تکیه بر همت راهداران پرتلاش خود توانسته ، در این مسیر گام‌های ارزنده ای بردارد .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره این نکته که عواملی همچون راه ، خودرو و انسان در بروز حوادث رانندگی تاثیر دارند گفت : امیدواریم با انجام اقدامات ایمن سازی زود بازده مانند اصلاح شیب های شیروانی راه ها شاهد کاهش تصادفات و تلفات ناشی از حوادث رانندگی در استان باشیم .
  مطالب مرتبط

  حفظ و نگهداری راه‌های موجود یکی از وظایف ذاتی این اداره کل بوده که علیرغم محدودیت‌های اعتباری این اداره کل با تکیه بر همت راهداران پرتلاش خود توانسته ، در این مسیر گام های ارزنده ای بردارد .

  |

  به منظور کاهش تلفات ناشی از خروج خودرو از جاده و واژگونی ، اقدامات زودبازده نظیر اصلاح شیب شیروانی جاده‌ ها در دستور کار است .

  |

  ایمن سازی راه های مواصلاتی به ویژه نصب نیوجرسی ، موجب کاهش چشمگیر حوادث ترافیکی و تصادفات جاده‌ای می‌شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری کردستان گفت : طرح نگهداری محوری راه های شریانی و اصلی استان ، با رویکرد افزایش بخشندگی راه ، ایمنی تردد و منظر ...

  |

  با توجه به یکنواختی محورهای کویری و وجود بخش زیادی از محورهای استان در مناطق کویری ، خروج وسایل نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده ، بخش قابل توجهی از فوتی ها و مجروحین جاده ای را به خود اختصاص داده است .

  |

  نظرات کاربران