در حال بارگذاری ...
 • افتتاح بیش از ۲۰۰۰ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای در هفته دولت

  همزمان با هفته دولت سال جاری ۱۳۱ پروژه ایمن‌سازی راه‌های کشور ، ۵۵۵ پروژه مرتبط با تعریض ، بهسازی ، لکه‌گیری و روکش‌آسفالت محورهای اصلی و شریانی ، ۳۴ پروژه مرتبط با احداث و مرمت راهدارخانه‌ها و‌ بازسازی ماشین‌آلات ، ۱۰۷ پروژه تعریض و تعمیر پل‌ها و ابنیه‌فنی راهها و رفع ۴۰ نقطه پر حادثه در حوزه راهداری افتتاح می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در هفته دولت امسال ۲۰۱۲ پروژه به ارزش بیش از ۴۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آماده افتتاح و آغاز عملیات اجرایی است .

  داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعلام این خبر اظهار داشت : در هفته دولت سال جاری حدود ۱۸۰۰ پروژه با اعتبار ۲۸۴۳۰ میلیارد تومان در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد ، همچنین عملیات اجرایی بیش از ۲۲۰ پروژه راهداری با اعتبار ۲۰۱۹۰ میلیارد تومان همزمان با این ایام آغاز می‌شود .

  وی با بیان این که ۸۶۷ پروژه در حوزه راهداری با اعتباری به ارزش ۲۰ هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید ، گفت : همزمان با هفته دولت سال جاری ۱۳۱ پروژه ایمن‌سازی راه‌های کشور ، ۵۵۵ پروژه مرتبط با تعریض ، بهسازی ، لکه‌گیری و روکش‌ آسفالت محورهای اصلی و شریانی ، ۳۴ پروژه مرتبط با احداث و مرمت راهدارخانه‌ها و‌ بازسازی ماشین‌آلات ، ۱۰۷ پروژه تعریض و تعمیر پل‌ها و ابنیه‌فنی راهها و رفع ۴۰ نقطه پر حادثه در حوزه راهداری افتتاح می‌شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی‌ از افتتاح ۱۳ باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در راه‌های کشور خبر داد که ۲۰ میلیارد تومان از اعتبار آن توسط بخش دولتی و ۴۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی به انجام رسیده که پیش‌بینی می‌شود در هفته دولت سال‌جاری افتتاح می‌شود .

  امانی همچنین از افتتاح ساختمان جانبی قرارگاه پلیس‌راه‌ استان سیستان و بلوچستان و ساختمان پلیس‌راه اراک - توره در مجموع با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان خبر داد .

  وی مجموع پروژه‌های ساخت و بهسازی ، روکش‌آسفالت و نگهداری راه‌های روستایی و راه‌های فرعی و غیرشریانی کشور را ۹۰۹ پروژه با اعتبار ۷۰۰۰ میلیارد تومان با اعتبارات ملی و استانی اعلام کرد و اظهار داشت : ۴۰۰ پروژه روکش‌آسفالت و نگهداری راه‌های روستایی و ۳۰۰ پروژه‌ روکش‌آسفالت و نگهداری راه‌های فرعی و غیر شریانی و همچنین ۲۰۹ پروژه ساخت و بهسازی راه‌های فرعی و روستایی در هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی تعداد پروژه‌های آماده آغاز عملیات اجرایی در هفته دولت امسال را نیز در مجموع ۲۲۱ پروژه با اعتبار ۲۰ هزار و ۱۹۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : از این تعداد ۱۲۱ پروژه مرتبط با تعریض ، بهسازی ، لکه‌گیری و روکش‌ آسفالت ، ۲۲ پروژه مرتبط با رفع نقاط پرحادثه ، ۶۰ پروژه مربوط به ایمن‌سازی راه ها ، ۱۵ پروژه در حوزه تعریض و تعمیر پل‌ها و ابنیه فنی راه ها و سه پروژه مرتبط با احداث و مرمت راهدارخانه‌ها و بازسازی ماشین‌آلات راهداری است که همزمان با هفته دولت سال‌جاری عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  یکی از مشکلات اساسی شهرستان خور و بیابانک ، راه‌های ارتباطی و مواصلاتی آن است و با توجه به حجم بالای تردد در جاده‌های آن و نبود زیرساخت‌های حمل و نقل مناسب ، باید افزایش ایمنی راه‌های این خطه را جدی گرفت .

  |

  ۱۰ دستگاه کامیون ، یک دستگاه سواری راهداری زنجان در اداره ماشین‌آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام دپو شده و ۹ دستگاه وانت تویوتا در پایانه مرزی مهران مشغول خدمت به زائرین اربعین حسینی (ع) است .

  |

  در هفته دولت ۳۰ پروژه مختلف در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای در سطح استان با اعتباری نزدیک به ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید که به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای هزار و ۸۰۱ نفر نیز شغل ایجاد کرد . این پروژه ها شامل ساخت پل و تقاطع غیرهمسطح ، توسعه ابنیه ...

  |

  از این میزان ۱۱۰ کیلومتر و حدود ۳۵ روستا تا پایان فصل کاری آسفالت خواهد شد که اجرای این برنامه‌ها نیازمند ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت : در راستای ارتقاء و توسعه راه‌های شهرستان کمیجان از ابتدای امسال ۱۸ ...

  |

  نظرات کاربران