در حال بارگذاری ...
 • تکمیل زنجیره حمل‌ و‌ نقل ترکیبی در گیلان با اتصال ریل به بندر انزلی

  راهکار تشویق و حمایت از صاحبان کالا برای بکارگیری حمل و نقل ریلی در انتقال محمولات توسط اداره کل بنادر و دریانوردی و برگزاری دوره آموزشی با محوریت خدمات ارائه شده توسط راه آهن ، بنادر و دریانوردی و کشتیرانی دریای خزر، اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان گیلان برای بازرگانان و تولید کنندگان از جمله مصوبات این نشست بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ در راستای اجرای مصوبات شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت ، نشست بررسی و امکان سنجی اتصال مجتمع بندری انزلی به راه آهن سراسری جهت بهره مندی از حمل و نقل ترکیبی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان این مطلب ، اظهار داشت : در این نشست ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان ، ناظر گمرکات استان گیلان و مدیرکل گمرک انزلی ، نمایندگانی از طرح های شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ، راه آهن شمال ، کشتیرانی دریای خزر ، اتاق بازرگانی و صنایع ، معادن و کشاورزی استان حضور داشتند و بحث ها و گفتگوهای کارشناسی در این نشست انجام شد .

  به گفته مجتبی نظری ، راهکار تشویق و حمایت از صاحبان کالا برای بکارگیری حمل و نقل ریلی در انتقال محمولات توسط اداره کل بنادر و دریانوردی و برگزاری دوره آموزشی با محوریت "خدمات ارائه شده توسط راه آهن ، بنادر و دریانوردی و کشتیرانی دریای خزر"، اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان گیلان برای بازرگانان و تولید کنندگان از جمله مصوبات این نشست بود .

  دبیر نشست بررسی و امکان سنجی اتصال مجتمع بندری انزلی به راه آهن سراسری جهت بهره مندی از حمل و نقل ترکیبی خاطرنشان کرد : مقرر شد شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل به منظور اتصال شبکه راه آهن سراسری به بندر کاسپین برنامه زمان بندی دقیقی ارائه دهد و با توجه به طرح مصوب اتصال مجتمع بندری انزلی به شبکه سراسری راه آهن اجرای این پروژه توسط آن شرکت عملیاتی شود .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به مزایای حمل و نقل چند وجهی ، افزود : صرفه جویی در زمان ، مقرون به صرفه بودن ، ارتباط بهتر و ردیابی آسان تر کالا ، ساده کردن روند برقراری ارتباط بین مخاطبین و حامل های مختلف از ویژگی های حمل و نقل چند وجهی است . حمل و نقل چند وجهی با ترکیب کردن چند مدل حمل و نقل ، نواقص مربوط به هر مدل را حذف و با هم افزایی بین چند روش ، بهترین امکان را برای حمل و نقل کالا در اختیار مشتریان قرار می دهد .
  مطالب مرتبط

  در ۶ ماه گذشته ۱۷۱ هزار تن مواد معدنی ، مصالح ساختمانی ، مواد شیمیایی و کنستانتره میوه از مجمتع بندری انزلی به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به تردد روزانه ۹ فروند کشتی در مجتمع بندری انزلی طی سال گذشته ، این آمار را در ...

  |

  بندر ماخاچ قلعه روسیه در فاصله ی ۴۳۰ مایل دریایی از بندر انزلی قرار دارد و نزدیک ترین بندر روسیه به بنادر گیلان است .

  |

  با تکیه بر توان و دانش بومی شاهد صرفه جویی یک میلیون یورویی در این بخش بودیم .

  |

  بیشترین رشد در عملکرد مقایسه ای در بین کلیه بنادر شمالی ، متعلق به بندرانزلی است و امید است با تلاش و اهتمام همه کارکنان در ادامه راه شاهد رشد هر چه بیشتر همه بنادر به خصوص این بندر پرسابقه باشیم .

  |

  نظرات کاربران