در حال بارگذاری ...
 • برقراری ۱۵۰ پرواز هفتگی جهت انتقال زائران اربعین حسینی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در نشست خبری سفرهای اربعین گفت : یکی از عرصه‌های مجاهدت‌های سخت نظام جمهوری اسلامی ایران بخش خبر و رسانه در مواجهه با دنیای استکبار است .

  در سال ۱۴۰۰ ، در ایام اربعین ۳۸ هزار نفر و در سال ۱۴۰۱ ، ۲۵۷ هزار نفر جابه‌جا شدند که احتمال می‌رود امسال روند فزاینده ای داشته باشد .

  امیدوارم امسال خدمات رسانی ایمن ، کثیر و منظمی ارائه کنیم و با بهره گیری از تجربیات سال‌های قبل ، بیشترین خدمت‌گزاری به زائران اباعبدالله الحسین صورت بگیرد .
   

   

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  شرکت‌هایی که تا به امروز مجوز فوق‌العاده پروازهای اربعین را گرفته‌اند شامل آتا ، ایران ایر ، قشم‌ایر ، ایرتور ، هواپیمایی کیش ، پویا و ساها است . تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی هم که مجوزهای پروازهای برنامه‌ای عتبات را دارند که پروازهای آنها هم طبق برنامه انجام می‌شود .

  |

  امکانات و دانش در ایران برای تعمیر و نگهداری هواپیما و سیستم‌های فرودگاهی وجود دارد و در حال حاضر کشورهایی از آمریکای لاتین و آسیا هواپیماهای خود یا موتور آن را برای تعمیر به ایران می‌آورند و در کشورمان این کار انجام می‌شود .

  |

  فرودگاه شهدای سبزوار ، تنها فرودگاه منطقه غرب خراسان‌رضوی و پشتیبان فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس با مساحت ۳۲۸ هکتار ، در فاصله هشت کیلومتری جنوب غربی این شهر قرار دارد .

  |

  این تمرین با حضور ۱۵۰ نیروی امداد و نجات و همچنین ۴۵ خودرو از حوزه‌های ایمنی و امنیتی فرودگاه و سازمان های عملیاتی و امدادی استان درمدت زمان ۹۰ دقیقه برگزار شد .

  |

  پس‌از ممیزی و چک و بازرسی دقیق کارشناسان سازمان ، اشکالات مربوطه توسط کارشناسان اداره کل حراست و معاونت بهره برداری فرودگاهی رفع و در نهایت پس از تایید نهایی کارشناسان سازمان مجوز برگزاری دوره‌های مذکور توسط این شرکت اخذ گردید .

  |

  نظرات کاربران