در حال بارگذاری ...
 • اجرایی شدن توافقات ایران و سوریه در هشت حوزه اقتصادی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی توافقات انجام شده با سوریه در حوزه‌های مختلف بانک و بیمه ، حمل‌ونقل ، تجارت ، گردشگری ، ارتباطات ، ترانزیت و نفت را تشریح کرد .

  مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و سوریه در نشست خبری با اصحاب رسانه که روز دوشنبه ۹ مردادماه در ساختمان دادمان برگزار شد ، ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله و یاران باوفای ایشان ، سفر هیات سوری و جدیت و پیگیری وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه را قابل تقدیر دانست و گفت : امروز گزارش پیشرفت پروژه‌ها توسط دستگاه‌های مختلف ارائه شد و نشان دهنده آن بود که تعداد زیادی از توافقات اجرایی شده است .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  حذف تعرفه تجاری کالاهای دو کشور در توافقنامه دو رئیس جمهور به امضا رسید و امروز تقریبا همه کالاها تعرفه تجاری به صفر رسیده و به زودی به گمرک نیز ابلاغ می‌شود . بنابراین تجار می‌توانند همه کالاهای مورد نظر خود را با تعرفه صفر به سوریه صادر یا از آن کشور وارد کنند .

  |

  در این مدت هشت ماهه ، ترانزیت کالای نفتی و غیرنفتی به ترتیب با عملکرد ۲ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۹۳۷تن و ۶ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۹۲۵ تن ، افزایش ۴۸.۷ و ۲۰.۸ درصدی را نسبت به هشت ماهه نخست سال ۱۴۰۱ رقم زده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه شروع عملیات اجرایی فاز دوم فرودگاه امام خمینی به خبرنگاران گفت : بخشی از فاز ۲ ...

  |

  این پروژه در کریدور شمال - جنوب نیز قرار دارد و اگر دقیق تصمیم گرفته شود و تسلیم جوسازی ها نشویم خواهیم دید که شاهراه اصلی شمال و جنوب ، شرق و غرب ، ثروت ملی را به اندازه فروش نفت افزایش خواهد داد و امنیت و آرامش را به همراه خواهد داشت .

  |

  اگر اختیاراتی از جانب وزیر راه و شهرسازی در این دوره به مسئولان فرودگاه امام خمینی(ره) داده نمی‌شد ، امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی فاز دوم شهر فرودگاهی نبودیم .

  |

  نظرات کاربران