در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی در پروژه احداث راه‌آهن میانه - اردبیل

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست مجری راه‌آهن میانه - اردبیل پیشرفت فیزیکی این خط ریلی را ۸۸ درصد اعلام کرد و گفت : کل زیرسازی محور برای انجام ریل‌گذاری تا پایان شهریور سال ۱۴۰۲ تکمیل می‌شود .

  علی کاظمی درباره مشخصات فنی و وضعیت زیرسازی این پروژه ریلی توضیح داد : محور راه آهن میانه _ اردبیل به طول ۱۷۵ کیلومتر شامل ۱۲ قطعه اجرایی است که از سال ۸۴ عملیات اجرایی آن شروع شده است .

  سرپرست مجری راه‌آهن میانه - اردبیل ظرفیت جابه‌جایی مسافر این خط ریلی در سال اول بهره‌برداری را ۶۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت : در سال بیستم این ظرفیت به ۱.۵ میلیون نفر می‌رسد . ظرفیت جابه‌جایی بار راه‌آهن میانه - اردبیل نیز در سال اول بهره‌برداری ۲.۵ میلیون تن و در سال بیستم بهره‌برداری ۴ میلیون تن برآورد شده است .

  وی سرعت قطار مسافری این مسیر ریلی را ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت و سرعت قطار باری را ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد .

  سرپرست مجری راه‌آهن میانه - اردبیل درباره نحوه تامین اعتبار این پروژه نیز توضیح داد : تا کنون از ظرفیت ماده ۵۶ و مشارکت بانک‌ها و همچنین اعتبارات دولتی سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل این پروژه و تامین اعتبار استفاده شده است .

  وی به ابنیه فنی مهم این محور اشاره کرد و گفت : راه آهن میانه - اردبیل دارای ۶۲ دستگاه تونل به طول حدود ۲۴ هزار متر است که در مجموع حدود ۲۳ هزار و ۷۹۴ متر حفاری انجام شده است .

  کاظمی میزان لاینینگ تونل‌ها را حدود ۲۲ هزار و ۵۳۳ متر اعلام کرد و افزود : مجموعاً در کل محور حدود ۱۲۳ متر حفاری تونل و ۱۳۸۴ متر لاینینگ باقی مانده است .

  سرپرست مجری راه‌آهن میانه - اردبیل طول پل‌های بزرگ دره‌ای این پروژه ریلی را ۴.۳کیلومتر اعلام کرد و گفت : ۹۴ درصد این پل‌ها تکمیل شده است .

  وی حجم کل عملیات خاکی را حدود ۳۶ میلیون متر مکعب دانست و افزود: این عملیات خاکی شامل ۲۹ میلیون متر مکعب خاکبرداری و ۷ میلیون متر مکعب خاکریزی است که پیشرفت خاکریزی به  ۸۹درصد و پیشرفت خاکبرداری به ۹۸ درصد رسیده است . پیشرفت فیزیکی زیرسازی محور نیز ۹۴ درصد شده است .

  ریل‌گذاری ۱۲۵ کیلومتر از راه آهن میانه - اردبیل

  سرپرست مجری راه‌آهن میانه - اردبیل در ادامه به وضعیت روسازی این محور پرداخت و گفت : تاکنون حدود ۱۲۵ کیلومتر ریل‌گذاری انجام شده و تأمین ریل و تراورس و ادوات نیز به صورت مستمر در دست پیگیری و اقدام است . همچنین ۲۶۶ هزار مترمکعب بالاست تولید و تامین شده که متراژ کل بالاست ریزی پوش اول حدود ۱۲۸ کیلومتر و پوش دوم ۸۱ کیلومتر است .

  وی میزان پیشرفت فیزیکی بخش روسازی محور را ۶۵.۲ درصد اعلام کرد . در محور فوق ۸ ایستگاه شامل ۲ ایستگاه تشکیلاتی مسافری به نام‌های سبز و اردبیل و ۳ ایستگاه مسافری درجه ۲ به نام‌های فیروزآباد و گنجگاه و مهماندوست و ۳ ایستگاه بین راهی پیش بینی شده است .

  وی افزود : از میان ایستگاه‌های فوق ، ایستگاه تشکیلاتی اردبیل با پیشرفت ۶۷.۷ درصدی و ایستگاه‌های درجه ۲ فیروزآباد ، گنجگاه و مهماندوست با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد در حال اجرا هستند و به این ترتیب بخش ساختمان ایستگاه‌ها تاکنون ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است . پیشرفت فیزیکی کل محور با احتساب عملیات روسازی و ساختمان ایستگاه‌ها به حدود ۸۸.۲۳ درصد رسیده است .

  سرپرست مجری راه‌آهن میانه - اردبیل هزینه انجام شده برای این مسیر را ۴۰ هزار و ۷۷ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : ارزش به روز شده آن حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است . مقرر شده است مطابق برنامه زمان‌بندی در صورت تخصیص اعتبار به موقع و مناسب، کل زیرسازی محور برای انجام ریل گذاری تا پایان شهریور سال ۱۴۰۲ تکمیل شود .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت راه آهن گفت : از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سهم حوزه ریلی را ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در هفته وحدت پل روگذر پیامبر اعظم واقع در کیلومتر ۴۱ محور ریلی تهران - مشهد به ارزش یکصدوهفتاد میلیارد تومان با حضور مدیرعامل ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با عنایت به در پیش رو بودن برنامه هفتم توسعه در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی از سیدمرتضی ناصریان کارشناس ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رضا ایلاتی مدیرعامل هلدینگ پایا ترابر سینا (هلدینگ تخصصی حمل و نقل بنیاد مستضعفان) در مراسم تفاهم نامه سرمایه‌گذاری و ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه آهن در مراسم امضای تفاهم‌نامه که در دهمین نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی برپا شده بود ، گفت : با توجه به اهتمام دولت سیزدهم جهت ...

  |

  نظرات کاربران