در حال بارگذاری ...
 • پیگیری برای راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی دو کشور ایران و ترکمنستان

  ترکمنستان آمادگی دارد تا تمامی موارد مطرح شده در خصوص افزایش مناسبات حمل و نقلی ایران و ترکمنستان را در حوزه‌های ریلی ، جاده‌ای ، دریایی و هوایی در کمیسیون اقتصادی مشترک که به زودی برگزار می‌شود مطرح کند و رفع موانع موجود در همکاری های حمل و نقلی دو طرف حل و فصل شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رییس آژانس حمل و نقل و ارتباطات وابسته به کابینه وزرای ترکمنستان ضمن تقویت حضور آن کشور در تکمیل زنجیره کریدور شمال - جنوب از پیگیری برای راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی دو کشور خبر داد .

  رییس آژانس حمل و نقل و ارتباطات وابسته به کابینه وزرای ترکمنستان که با وزیر راه و شهرسازی کشورمان دیدار داشت در بخشی از سخنان خود با اعلام علاقه مندی کشور ترکمنستان بر تقویت همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف حمل و نقلی گفت : ایران و ترکمنستان مناسبات حمل و نقلی فراوانی دارند و هم اکنون در مرز سرخس روزانه ۴۰۰ واگن و از مرز اینچه برون روزانه ۲۰۰ واگن تردد دارند که امکان افزایش ظرفیت ۳ تا ۴ برابر ظرفیت فعلی وجود دارد .

  مامتخان چاکی یف ادامه داد : در خصوص موضوع راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی مذاکرات در حال پیگیری است و در این خصوص آماده توسعه همکاری‌ها هستیم .

  رییس آژانس حمل و نقل و ارتباطات وابسته به کابینه وزرای ترکمنستان بر تکمیل راه جاده‌ای اینچه برون به هندای ترکمنستان تاکید کرد و افزود : ترکمنستان آمادگی دارد تا تمامی موارد مطرح شده در خصوص افزایش مناسبات حمل و نقلی ایران و ترکمنستان را در حوزه‌های ریلی ، جاده‌ای ، دریایی و هوایی در کمیسیون اقتصادی مشترک که به زودی برگزار می‌شود مطرح کند و رفع موانع موجود در همکاری های حمل و نقلی دو طرف حل و فصل شوند .

  وی با تاکید بر اینکه فعال شدن موافقت‌نامه عشق‌آباد نیز مورد تاکید کشور ترکمنستان است فعال شدن مفاد این موافقتنامه را در رشد ترانزیت در منطقه نقش‌آفرین خواند .

  رییس آژانس حمل و نقل و ارتباطات وابسته به کابینه ترکمنستان توضیح داد : تسهیل در تردد کشتی‌های تجاری ایران و تبادل بار بین دو کشور ایران و ترکمنستان به ویژه با بنادر شمالی در برنامه است و در تلاش هستیم تا این مناسبات تقویت شود .

  وی تدوین سند جامع حمل و نقل بین دو کشور ایران و ترکمنستان را بسیار مهم برشمرد و توضیح داد : افزایش ظرفیت ریلی ، هوایی ، بنادر و جاده‌ای در کمیسیون اقتصادی دو کشور که به زودی برگزار می‌شود در برنامه است .

  چاکی یف در بخشی از دیدار خود با وزیر راه و شهرسازی کشورمان بر تقویت حضور کشور ترکمنستان در تکمیل کریدور شمال - جنوب تاکید کرد .
  مطالب مرتبط

  پیشنهاد می شود در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان که ماه آینده در ترکمنستان برگزار می‌شود فاز اجرایی و عملیاتی موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد با حضور کشورهای عضو پیگیری شود .

  |

  بندر امیرآباد به صاحبان کالایی که بندر امیرآباد را برای تجارت خود برمی گزینند در صورت تداوم مراودات تسهیلات ویژه ای از جمله تخصیص انبار ارائه می‌کند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گفته‌های وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت تبدیل شرکت‌های حمل‌و‌نقلی بزرگ به سوی حمل‌و‌نقل ترکیبی و حمل بار ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، همایش فرصت‌های تجاری دریای خزر بین ایران ، روسیه و بلاروس در شهر آستاراخان روسیه و با حضور جمعی از مقامات سه کشور و مدیران ...

  |

  ‌طرح هایی که از نظر حمل و نقل بین‌المللی حائز اهمیت بالایی هستند از نظر منافع راهبردی ملی ، روابط بین‌المللی و تسهیل مبادلات و مراورات و همبستگی کشورها نیز قابل توجه اند و به دنبال خود ارتقاء امنیت ملی ، ارتقاء منافع کشورهای منطقه ، ارتقاء علم و فناوری را به همراه دارند .

  |

  نظرات کاربران