در حال بارگذاری ...
 • ️یکی از عوامل مهم تصادفات جاده ای ، ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌ها است

  حفظ و نگهداری راه‌های موجود ، یکی از وظایف ذاتی و اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تلقی می‌شود که با وجود محدودیت‌های اعتباری و مالی با تکیه بر تلاش راهداران در این مسیر گام‌های ارزنده‌ای برداشته شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت : ساخت‌ و ساز غیرمجاز در حریم راه‌ها، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در بروز تصادفات رانندگی محسوب می‌شود .

  علی سلیمی گفت : ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه‌ها از مهمترین عوامل تأثیرگذار در بروز تصادفات رانندگی به حساب می آید ، هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌ها به معنای استقبال از حوادث ناگوار ترافیکی و امکان بروز تصادف‌ها با ضریب شکنندگی و صدمه بالا محسوب می‌شود .

  وی گفت : براساس تحقیقات و آمارهای موجود ؛ بیشترین جابجایی کالا و مسافر از طریق سامانه جاده‌ای انجام می‌شود و در همین راستا حفظ جسم راه و حریم جاده بسیار مهم است و افزایش جمعیت ، رشد فزاینده ترافیک ، تولید خودرو و افزایش تردد در محورهای مواصلاتی بیش از پیش نیاز به ارتقاء ، توسعه و تعریض جاده ها را می‌طلبد ، اما ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در حریم راه‌ها روند توسعه را کاهش می‌دهد .

  سلیمی افزود : حفظ و نگهداری راه‌های موجود ، یکی از وظایف ذاتی و اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تلقی می‌شود که با وجود محدودیت‌های اعتباری و مالی با تکیه بر تلاش راهداران در این مسیر گام‌های ارزنده‌ای برداشته شده است .

  وی عنوان کرد : شهروندان باید نسبت به خطرات توقف خودرو در حریم راه ها آگاهی داشته باشند و از این کار اکیداً پرهیز کنند . هر ساله قسمت زیادی از اعتبارات‌ صرف حفاظت از حریم راه‌ها می‌شود ، آگاهی از این موضوع و عدم توقف در حاشیه راه ها ، گزارش ساخت و سازهای غیرمجاز به مراجع ذی‌صلاح ، مرکز مدیریت راه ها با شماره تماس ۱۴۱ و یا گشت‌های راهداری نماد بارز شهروندان آگاه ، مسئول و آگاهی از حقوق شهروندی است .
  مطالب مرتبط

  از شهروندان و کاربران جاده ای تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیرقانونی مراتب را از طریق سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند .

  |

  صیانت از حریم راه‌ها با کمترین تعلل در محدوده راه های شهرستان بافق انجام می‌شود که در این زمینه با همکاری خوب دستگاه قضایی و وجود اختیارات قانونی راهداری راه تخلف را با همکاری مردم برای متخلفان خواهیم بست .

  |

  به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راه ها ، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع صد متر از انتهای حریم راه ها و در طول کنارگذرهایی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده یا می‌کند و یا مسوولیت نگهداری آن را به عهده دارد ، بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ممنوع است .

  |

  براساس ماده ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها ، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع ۱۰۰ متر از انتهای حریم راه‌ها و حریم راه آهن های کشور و در طول کنارگذرهایی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده یا می کند و یا مسئولیت نگهداری آن را به عهده دارد بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ...

  |

  ۸۲ دستگاه تابلوی تبلیغاتی که از طریق مزایده به کانون های تبلیغاتی واجد شرایط واگذار شده در راه های استان در حال بهره برداری است و این اداره کل مجوز ۳۵ دستگاه تابلو اختصاصی براساس مقررات و عقد قرارداد ۳ساله به شرکت های تولیدی صنعتی و معدنی جهت تعیین محل فعالیت آنها داده شده است ...

  |

  نظرات کاربران