در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح کنترل دروازه ای ناوگان حمل و نقل کالا در شهرستان نور

  با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد ، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می کند ، طرح سه روزه کنترل اضافه تناژ و فرار بار در پلیس راه شهرستان نور با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اظهار داشت : اجرای طرح سه روزه کنترل دروازه ای ناوگان حمل و نقل کالا به صورت شبانه روزی در شهرستان نور از تاریخ ۸ خرداد لغایت ۱۰ اجرایی می گردد .

  مصطفی قدمی گفت : به منظور فرهنگ سازی در زمینه دریافت اسناد حمل ، جلوگیری از فرار بار ، رعایت تناژ مجاز و و به تبع آن ، افزایش ایمنی راه ها و کاهش تصادفات جاده ای توسط ناوگان حمل و نقل باری ، با همکاری پلیس راه و ادارات نوشهر ، نور ، محمودآباد وآمل در محل پلیس راه شهرستان نور استقرار یافته تا نسبت به کنترل دروازه ای شبانه روزی اضافه تناژ و فرار بار ناوگان حمل و نقل جاده ای اقدام شود .

  وی افزود : با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد ، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می کند ، طرح سه روزه کنترل اضافه تناژ و فرار بار در پلیس راه شهرستان نور با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است .

  قدمی ادامه داد : طرح مذکور در قالب گشت های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالا ، در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است .

  سرپرست معاونت حمل و نقل استان تصریح کرد : با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه استان ، به منظور تشدید برخورد با متخلفین در محورهای پرتخلف از جمله هراز ، سوادکوه و ساری - نکا ، ضمن نظارت و کنترل توسط باسکول های ثابت و سیار در مبادی بارگیری ، اقدامات پیشگیرانه ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ ، لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان و ... در دست اجرا است .
  مطالب مرتبط

  طی ۵ ماهه سال‌جاری بیش از ۶۲۵ هزار تن کالا از پایانه های مرزی به اقصی نقاط کشور بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است .

  |

  روزانه به طور متوسط بیش از ۵۴۰ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان تردد می‌کنند .

  |

  طرح مذکور در قالب گشت های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالا ، در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بیله سوار گفت : ۶۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی این شهرستان در ۶ ماهه گذشته ...

  |

  تردد ورودی به استان ، ۱ میلیون و ۹۴۷ هزار تردد با افزایش ۹ درصدی و تردد خروجی ۲ میلیون با افزایش ۱۵ درصدی است .

  |

  نظرات کاربران