در حال بارگذاری ...
 • فرصت طلایی همکاری های مشترک با عمان ریل گذاری شده است

  کشور عمان دارای سه منطقه آزاد به نام‌های صحار ، صلاله و المزیونه و دو منطقه ویژه اقتصادی الدقم و مزرعه دانش عمان است که با توجه به مزیت‌ها و مشوق‌های سرمایه‌گذاری که در این مناطق وجود دارد از استقبال خوب سرمایه‌گذاران خارجی برخوردار است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان گفت : مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فرصت‌های خوب توسعه همکاری‌های کشورها محسوب می شوند .
  جمال رازقی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و تعاملات اقتصادی با کشور عمان گفت : با توجه به زیرساخت‌های مناسب اقتصادی ، حمل و نقل و لجستیک فراهم شده و همچنین تلاش و جدیت فعالان اقتصادی بخش خصوصی میزان صادرات و مراودات تجاری دو کشور ایران و عمان براساس آمار دوازده ماهه گمرک جمهوری اسلامی ایران ، در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۵۲ درصدی را تجربه کرد .

  رازقی با بیان اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و عمان فرصت‌های خوب توسعه همکاری‌های دو کشور محسوب می شوند افزود : کشور عمان دارای سه منطقه آزاد به نام‌های صحار ، صلاله و المزیونه و دو منطقه ویژه اقتصادی الدقم و مزرعه دانش عمان است که با توجه به مزیت‌ها و مشوق‌های سرمایه‌گذاری که در این مناطق وجود دارد از استقبال خوب سرمایه‌گذاران خارجی برخوردار است .

  وی ادامه داد : مالکیت صد درصد سرمایه‌گذاران خارجی شرکت‌ها در هر دو منطقه آزاد و ویژه اقتصادی ، همچنین عدم نیاز به حداقل سرمایه اولیه در مناطق آزاد عمان ، قیمت پایین زمین ، وجود حداقل تعرفه‌های ترجیهی و عوارض گمرکی در این مناطق موجب استقبال و حضور سرمایه گذاران خارجی در این کشور شده است . فرصت همکاری‌های مشترک در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با عمان طی تفاهم‌نامه اخیر ریل‌گذاری شده است .

  رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان با اشاره به مزایا و معافیت‌های قانونی موجود در مناطق آزاد، زیرساخت ‌های مناسب و موقعیت جغرافیایی آنها که در همجواری سواحل جنوبی کشور و کشورهای همسایه قرار گرفته‌اند افزود : سرمایه گذاران و تولیدکنندگان خارجی با استفاده از مواد اولیه نسبتا ارزان قیمت، بسته بندی نهایی محصولات خود را در کشور عمان انجام می دهند . با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران ایجاد مناطق آزاد مشترک می تواند به کاهش اثرات تحریم‌ها کمک کند و رونق اقتصادی برای ما به همراه داشته باشد .

  گفتنی است اخیرا در جریان سفر رسمی آقای «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان به جمهوری اسلامی ایران ، تفاهم‌نامه همکاری بین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و عمان توسط «حجت الله عبدالملکی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ایران و «قیس بن محمد الیوسف» وزیر تجارت ، صنعت و توسعه سرمایه گذاری عمان امضا شد .
  مطالب مرتبط

           

  |

  میزان مالیات بر ارزش افزوده وصولی گمرک از محل کالاهای وارداتی در ۵ ماهه اول سال ۱۴۰۲ به میزان ۳۵۴ هزار و ۹۴۷ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۷ درصد افزایش نشان می دهد .

  |

  با توجه به این مصوبه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند نسبت به واردات اقدام کنند . هچنین واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از پنج سال خودروها باید دارای تاییدیه استاندارد و محیط زیست باشند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیز  گفت: درحال حاضر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حال ...

  |

  شرکت های چینی برای سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور آماده همکاری هستند .

  |

  نظرات کاربران