در حال بارگذاری ...
 • سازمان بنادر و دریانوردی در مقوله جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی پیشتاز است

  نکته بسیار مثبت در مورد سازمان بنادر و دریانوردی این است که نه تنها بسیار علاقمند به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه خدمات دریایی و بندری است بلکه در مقوله جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی پیشتاز است و در حوزه عقد قرارداد نیز روند کار را تسهیل کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حوزه خدمات بندری و دریایی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در مقوله جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی پیشتاز است، گفت: این سازمان چه در دوران سخت تحریم و چه در زمان نوسانات ارزی از بخش خصوصی ، حمایت کرده است .

  فرهاد شوقی درباره ضرورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی در حوزه دریایی و بندری و تعامل هرچه بیشتر و بهتر سازمان بنادر و دریانوردی با فعالان اقتصادی ، اظهار داشت : بنادر کشور چه در شمال و چه در جنوب ایران ، تشنه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است و نباید از فرصت تاریخی که برای اقتصاد ایران با توجه اتفاقاتی که برای روسیه رخداده است ، غافل بمانیم .

  وی ادامه داد : با توجه به اتفاقات روسیه ، تجار این کشور بسیار مشتاق هستند تا محصولات مورد نیاز خود را از مسیر ایران تامین کنند ؛ نیازمندی‌هایی که تا کنون از مسیر اروپا تامین می‌شد ؛ بنابراین باید به بازار روسیه توجه جدی داشته باشیم چرا که از نظر اقتصادی برای کشور یک فرصت به شمار می‌رود .

  پیشتازی سازمان بنادر در انعقاد قراردادهای نوین

  یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حوزه خدمات بندری و دریایی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی پیشتاز در قراردادهای نوین از جمله BOT است ، بیان کرد : این مزیت در حالی است که سایر سازمان‌ها یا رغبت ندارند که با بخش خصوصی همکاری کنند یا با بروکراسی‌های سخت ادارای مواجه هستند که این موارد کار را برای فعالان اقتصادی سخت می‌کند .

  شوقی افزود : نکته بسیار مثبت در مورد سازمان بنادر و دریانوردی این است که نه تنها بسیار علاقمند به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه خدمات دریایی و بندری است بلکه در مقوله جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی پیشتاز است و در حوزه عقد قرارداد نیز روند کار را تسهیل کرده است .

  دغدغه‌های اصلی فعالان اقتصادی

  وی با تاکید بر اینکه افزایش نرخ ارز و تحریم‌ اقتصادی کشور از جمله مسائل و دغدغه‌های اصلی فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است ، عنوان کرد : سازمان بنادر و دریانوردی همواره سعی کرده است در کنار بخش خصوصی باشد و چه در زمان نوسانات ارزی و چه در دوران سخت تحریم با تدوین بسته‌های حمایتی ، فعالان اقتصادی را حمایت کرده است تا دچار چالش نشوند یا حداقل با چالش کمتری کار را پیش ببرند .

  یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حوزه خدمات بندری و دریایی افزود : اگر بخواهیم منتظر تزریق اعتبارات دولتی بمانیم به طور حتم با مشکل مواجه می‌شویم و چالش خواهیم داشت ، خاطرنشان کرد : قطعا بخش خصوصی با سرمایه بیشتر و در مدت زمان کمتری می‌تواند فعالیت‌ها را پیش ببرد و این اتفاقی برد-برد برای دولت و بخش خصوصی است که در نهایت منجر به بهبود وضعیت اقتصادی کشور می‌شود .

  فرصت‌های دریایی و بندری برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

  شوقی با اشاره به اینکه در حوزه خدمات بندری و دریایی ، تجهیزات بندری ، خرید کشتی و خرید دستگاه‌های مکنده ، چرثقیل و...فرصت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وجود دارد ، اظهار داشت : در بنادر کشور با کمبودهایی مواجه هستیم که باید از سوی فعالان بخش خصوصی شناسایی شوند و علاوه بر این با توجه به افزایش حجم واردات و صادرات باید در حوزه لجستیکی ورود و بنادر کشور را در این رابطه تقویت کنیم .

  وی با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه خدمات دریایی و بندری است ، گفت : به طور حتم جذب سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور رونق بنادر، رونق تولید، رونق اشتغال ، درآمدزایی بیشتر و در نهایت رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  اتصال همه بنادر به خطوط ریلی از سیاست‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی است . در این خصوص انعقاد قرارداد بلندمدت بهره‌برداری از بندر چابهار با هندی‌ها به زودی انجام می‌شود . بندر چابهار جذابیت بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد و هر کشوری که برای سرمایه‌گذاری در این بندر اعلام ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی از محل درآمدهای خود مسئولیت توسعه زیرساخت ، روساخت و تامین تجهیزات استراتژیک بخش های دریایی و خشکی کلیه بنادر تحت مالکیت خود را به عهده دارد و این در حالی ست که میزان افزایش تعرفه ها در سال های گذشته همواره بسیار کمتر از نرخ رشد تورم و برابری نرخ ارز ...

  |

         

  |

         

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه این رویداد به تشریح آن و دستاوردهای علمی اخیر در این حوزه پرداخت ...

  |

  نظرات کاربران