در حال بارگذاری ...
 • اطفا حریق به موقع موتورلنج سنتی در بندر گناوه با بکارگیری ۲ شناور آتشخوار جدید

  در بندر گناوه تا چندی پیش شناور آتشخوار پرهام در حوادث بهره می‌گرفت که با توجه به آبخور نامناسب ، ۲ شناور آتشخوار جدید برای بندر گناوه به خدمت گرفته شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت : با بکارگیری ۲ شناور آتشخوار جدید در این بندر ، حادثه آتش‌سوزی موتورلنجی سنتی در این بندر در کمترین زمان ممکن مهار شد .

  محمد شکیبی نسب در تشریح این خبر اظهار کرد : به محض دریافت گزارشی مبنی بر وقوع آتش سوزی در یکی از موتورلنج‌های فاقد بار در اسکله بندر گناوه ، ۲ شناور آتشخوار آزادی سه و آزادی چهار ظرف مدت پنج دقیقه به محل وقوع حادثه رسیدند .

  وی بیان کرد : در این عملیات یکی از شناورهای آتشخوار اقدام به جداسازی شناور کرد و دیگر شناور آتشخوار نیز با کمک یک خودرو آتش‌نشانی بندر گناوه در کمتر از ۴۰ دقیقه آتش را مهار کردند . نقطه قوت و بارز این عملیات آزمون موفق ۲ شناور آتشخوار جدید همراه با ثبت رکورد در مهار آتش آن هم بدون خسارت گسترده به موتورلنج و سرایت آتش به سایر شناورها بود .

  شکیبی نسب یادآور شد : در بندر گناوه تا چندی پیش شناور آتشخوار پرهام در حوادث بهره می‌گرفت که با توجه به آبخور نامناسب ، ۲ شناور آتشخوار جدید برای بندر گناوه به خدمت گرفته شد .

  وی افزود : آزمون موفق شناورهای آتشخوار جدید در ممانعت از خسارت گسترده به لنج دچار حریق نشان از شناسایی مطلوب و موثر شناورهای آتشخوار بندر گناوه است که در حوادث احتمالی مایه آرامش خاطر لنج‌داران خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  در عملکرد بخش ترانزیت بنادر استان در ارتباط با ابزار آلات و دستگاه‌های سبک ، لوازم خانگی و محصولات سبک ، کالاهای ساختمانی ، لوازم یدکی ، چوب و نفت ، ماشین آلات ، موادغذایی ، پارچه و منسوجات رشد ۱۰۰ درصدی و همچنین در ترانزیت گوشت و فرآورده های گوشتی ، موادنفتی و خودرو به ترتیب ...

  |

  در ساعت اولیه انفجارهای مجددی در کشتی رخ داد که به دنبال این وضعیت ، همزمان با عملیات اطفاء ۲۲ خدمه کشتی White Purl توسط شناور ناجی تحویل گرفته شد و در سلامت کامل به اسکله بندر خدماتی پارس منتقل شدند .

  |

  با توجه به اهمیت طرح توسعه بندر گناوه مقرر گردید هر دو هفته یکبار با حضور کلیه ارکان اصلی اجرایی پروژه ، بازدید میدانی از این طرح انجام و گزارش روند عملیاتی آن نیز به صورت مستمر به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام شود .

  |

  اکنون یک فروند شناور آتشخوار در بندر دیر فعالیت دارد و با پیگیری‌های انجام گرفته یک فروند شناور آتشخوار مناسب ظرف یک ماه آینده جایگزین شناور موجود می‌شود . با توجه به جایگاه ویژه بندر دیر ، از حیث ایمنی و ایجاد آرامش خاطر برای مالکان شناورها و صاحبان کالا توجه ویژه‌ای به این ...

  |

  خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار ، یدک کش های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیزضمن انجام وظیفه ذاتی خود ، به سیستم آتش خوار تجهیز شده اند تا در صورت نیاز ، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند .

  |

  نظرات کاربران