در حال بارگذاری ...
 • روند صادرات از بندر بوشهر شتاب می‌گیرد/فرآیند پاسخگویی دستگاه‌های مرتبط با حوزه صادرات تسهیل می‌شود

  با هدف کوتاه تر شدن فرایند صادرات ، دستگاه های موازی برای بازنگری در فرایندها با اهتمام و جدیت تمام ورود کردند که این رویکرد ، رونق بخش فعالیت صادراتی در بنادر استان بوشهر است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت : فرآیند صادرات از بندر بوشهر با تداوم نشست‌های هم اندیشی با حضور دستگاه‌های ذیربط تسهیل و تسریع می‌شود .

  محمد شکیبی نسب در نشست بررسی مشکلات تجار ، بازرگانان و شرکت های کشتیرانی با حضور مدیرکل امور اقتصادی استانداری بوشهر و نمایندگان دستگاه های مرتبط با حوزه صادرات اظهار کرد : برگزاری چنین نشست هایی با هدف آسیب شناسی  و سرعت دهی به فرایندها در حوزه صادرات است که بدون تردید افزایش میزان صادرات و همچنین افزایش سطح رضایت مندی فعالان اقتصادی را به دنبال خواهد داشت .

  وی بیان کرد : با هدف کوتاه تر شدن فرایند صادرات ، دستگاه های موازی برای بازنگری در فرایندها با اهتمام و جدیت تمام ورود کردند که این رویکرد ، رونق بخش فعالیت صادراتی در بنادر استان بوشهر است . در ارتباط با حوزه های استاندارد ، بهداشت و قرنطینه نیز نمایندگان این دستگاه تمهیدات بسیار خوبی برای حمایت از فعالان اقتصادی لحاظ کردند که این رویکرد بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است .

  شکیبی نسب افزود : در حوزه واردات نیز بزودی با برگزاری نشستی تخصصی تمامی موانع و مسائل این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد .

  مدیرکل امور اقتصادی استانداری بوشهر نیز گفت : در این نشست ها که با تدبیر خوب تیم مدیریتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان برگزار می‌شود ، فرصتی است تا مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی در دستگاه‌های مختلف به صورت مورد پیگیری و بررسی شود .

  هادی دل افکار افزود : چنین نشست های تاثیرگذاری بدون تردید فعالان اقتصادی را به فعالیت بیشتر در بنادر استان بوشهر ترغیب خواهد کرد .
  مطالب مرتبط

  بحث مدیریت بهره وری اسکله و افزایش نرم تخلیه و بارگیری در بنادر در دستور کار جدی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است چرا که اگر در کنار توسعه زیرساخت ها ، برنامه ریزی مشخصی صورت نگیرد بدون تردید به بیراهه خواهیم رفت و افزایش زیرساخت ها کارایی لازم نخواهد داشت .

  |

  انتقال فعالیت ‎های نفتی بندر بوشهر به مجتمع بندری نگین از جمله سیاست گذاری‌های ارزشمند است که کمک می کند تا تانکرهای حامل مشتقات نفتی که ریسک های زیادی برای شهروندان به همرا خواهد داشت ، به مجتمع یاد شده منتقل شوند .

  |

  با هدف شتاب بخشی به روند سرمایه گذاری ها در مجتمع بندری نگین مقرر شده سند تک برگ اراضی مابقی این مجتمع تا پایان آبان ماه سال جاری به سرانجام برسد . همچنین در ارتباط با اراضی بندر دیر نیز رایزنی لازم صورت گرفته تا سند مالکیت این بندر در کمترین زمان ممکن صادر شود .

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی از محل درآمدهای خود مسئولیت توسعه زیرساخت ، روساخت و تامین تجهیزات استراتژیک بخش های دریایی و خشکی کلیه بنادر تحت مالکیت خود را به عهده دارد و این در حالی ست که میزان افزایش تعرفه ها در سال های گذشته همواره بسیار کمتر از نرخ رشد تورم و برابری نرخ ارز ...

  |

  این مانور با هدف ارتقاء سطح دانش علمی و توان عملیاتی کارکنان ، ارزیابی توان تاکتیکی تیم‌های عملیاتی ، ارزیابی تجهیزات امدادی و اطفائی و ارزیابی تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی پایانه و همچنین شناسایی کمبودهای احتمالی و برنامه ریزی برای رفع آنها انجام شد .

  |

  نظرات کاربران