در حال بارگذاری ...
 • پهلوگیری موتور لنج ۱۵۰۰ تنی در بندر جاسک برای نخستین بار در سال جاری

  با توجه به موقعیت بندر جاسک از نظر موقعیت مکانی و نیز دارا بودن تجهیزات راهبردی ، این بندر را به نقطه عطفی در راستای ارتقا روابط تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقا تبدیل کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از پهلوگیری موتور لنج ۱۵۰۰ تنی برای اولین بار در بندر جاسک خبر داد و گفت : با پهلوگیری این شناور خط تجاری این بندر به کشورهای آفریقای جنوبی آغاز شده است .

  حمیدرضا محمدحسینی تختی افزود : برای نخستین بار در سال جاری یک موتور لنج ۱۵۰۰ تنی مجهز به جرثقیل در بندر جاسک برای بارگیری کود شیمایی با تناژ ۱۵۰۰ تن در این بندر پهلو گرفته است . این محموله پس از بارگیری و تکمیل ظرفیت تناژ شناور به مقصد کشورهای آفریقای جنوبی رهسپار خواهد شد .

  به گفته مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان ؛ با شروع فعالیت خط تجاری بندر جاسک به کشور آفریقای جنوبی برای صادرات کالا ، ظرفیت منحصر به فرد برای این بندر مهم بنا نهاده شده که نوید‌بخش افزایش اقتصاد دریامحور در سواحل مکران خواهد بود .  

  محمدحسینی تختی اضافه کرد : با توجه به موقعیت بندر جاسک از نظر موقعیت مکانی و نیز دارا بودن تجهیزات راهبردی ، این بندر را به نقطه عطفی در راستای ارتقا روابط تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقا تبدیل کرده است .

  گفتنی است ؛ بندر جاسک در شرق استان هرمزگان با آبخور ۶ متر و پذیرش انواع شناورها در امر صادرات و واردات انواع کالا فعالیت ویژه‌ای دارد .
  مطالب مرتبط

  از این میزان هفت هزار و ۸۲۲ TEU کانتینر پر با ۲۶ درصد افزایش و میزان کانتینر خالی نیز با ۱۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است .

  |

  بنادر شرق هرمزگان شامل شهید باهنر ، شهید حقانی ، بندر هرمز ، بندر تیاب ، بندر سیریک و بندر جاسک جزو بنادر چند منظوره محسوب می‌شوند که در زمینه فعالیت‌های تجاری و مسافرت‌های بین‌المللی و داخلی نقش راهبردی دارند .

  |

  بندر چندمنظوره سیریک با ۵۱ هکتار پسکرانه و ۳۴ هکتار وسعت حوضچه بعد از بندر شهید رجایی دومین حوضچه تجاری استان به شمار می‌رود . بندر سیریک در فاصله ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد .

  |

  بهره‌گیری از فناوری‌های نوین مانند سامانه‌های اعلام و اطفا حریق و اجرای دقیق دستورالعمل‌های ایمنی و عملیاتی در کاهش آمار سوانح و نیز افزایش سطح توان کارکنان آتش نشانی نقش مهمی دارد .

  |

  در حال حاضر مراحل عقد قرارداد با شرکت‌های خصوصی تنظیم و عملیات اجرایی زیرساختی و احداث فوندانسیون سازه در محل جانمایی آغاز شده است .

  |

  نظرات کاربران