در حال بارگذاری ...
 • امضا موافقت‌نامه طرح توسعه حمل و نقل بار و مسافر میان شرکت راه‌آهن و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت

  با اجرای این موافقت‌نامه تا سال ۱۴۰۵ مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار به سرمایه گذاران صنعت حمل نقل ریلی در حوزه های مختلف ناوگان و زیرساخت تخصیص داده خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌‌ موافقت‌نامه طرح توسعه حمل و نقل بار و مسافر توسط راه آهن ، با حضور مدیران عامل راه‌آهن و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در راستای اجرای ماده ۱۲ رفع موانع تولید به امضا رسید که با اجرای این موافقت‌نامه ، جهش بی‌سابقه در حمل و نقل ریلی کشور صورت خواهد پذیرفت .

  با حضور سید میعاد صالحی ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن و حسین آب نیکی ، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ، موافقت‌نامه طرح توسعه حمل و نقل بار و مسافر توسط راه آهن ، در راستای اجرای ماده ۱۲ رفع موانع تولید در ساختمان شهدای راه‌آهن به امضا رسید .

  با اجرای این موافقت‌نامه تا سال ۱۴۰۵ مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار به سرمایه گذاران صنعت حمل نقل ریلی در حوزه های مختلف ناوگان و زیرساخت تخصیص داده خواهد شد .

  تامین ناوگان ریلی در حوزه‌های لکوموتیو ، واگن باری و واگن مسافری ، تقویت حمل و نقل باری در حوزه‌های توسعه ترمینال ها و پایانه های باری ، تامین تجهیزات تخلیه و بارگیری و احداث مراکز لجستیک ریلی ، تامین ، تدارک و تعمیرات در حوزه‌های بازسازی واگن مسافری و بازسازی لکوموتیو ، توسعه زیربنا در حوزه‌های احداث خطوط دوم و گلوگاهی ، احداث خطوط فرعی و آنتنی و توسعه سیستم های علائم و ارتباطات و بازگشایی ایستگاه از جمله وارد مشمول این تفاهمنامه است .

  همچنین مدرن سازی راه آهن در حوزه‌های برقی سازی خطوط و احداث خطوط پرسرعت ، توسعه خدمات مسافری در حوزه‌های توسعه قطارهای گردشگری و توسعه خدمات به مسافران ، توسعه فناوری و کسب و کارهای نوین در حوزه‌های هوشمند سازی راه آهن ، تامین تجهیزات پایش ناوگان ، طراحی ، ساخت و اجرای سیستم یکپارچه کنترل سرپرستی و جمع‌آوری داده ، جذابیت ها و مشوق های سرمایه گذاری با کاهش ریسک سرمایه گذاری در حوزه ریل در دستور کار قرار خواهند گرفت که از مزایای اجرای این موافقت‌نامه برخوردار خواهند شد .

  گفتنی است ؛ با اجرای این موافقت‌نامه ، صرفه جویی حاصل به ازای حمل هر تن – کیلومتر بار ۱.۳ سنت معادل یارانه ۳۵ سی سی نفت گاز نسبت به مازاد عملکرد سال مبنا یعنی ۱۳۹۲ و به ازای حمل هر نفر-کیلومتر ۰.۷۳ سنت معادل یارانه ۲۰ سی سی نفت گاز نسبت به مازاد عملکرد مبنای محاسباتی برای پروژه های سرمایه گذاری جدید بخش غیر دولتی که به بهره برداری می رسند تعلق خواهد گرفت .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۴۰۲/۷/۱ لغایت ۱۴۰۲/۷/۳۰ (مسیرهای رفت تا تاریخ ۱۴۰۲/۷/۳۰ و مسیرهای برگشت تا تاریخ ...

  |

  در این پروژه ۱۶ کیلومتر ابتدایی میادین مین پاکسازی نشده وجود دارد که مقرر شده است طرف ایرانی مین روبی را انجام دهد . پس از آن حدود ۱۶ کیلومتر خط ریلی عادی توسط طرف عراقی کشیده خواهد شد و نقطه انتهایی پروژه یک پل حدودا هزار متری با دهانه متحرک بر روی اروند رود (شط العرب) خواهد بود ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ خط ریلی شلمچه - بصره در صورت اتصال ، می‌تواند به عنوان راهی مناسب برای انتقال زائرین ایرانی به کربلا و مسیری تجاری در ...

  |

  دو دستگاه ریل باس با ظرفیت ۸۰۰ نفر نشسته و ۷۰۰ نفر ایستاده به طور شبانه روزی ، زائران را ، اعم از کسانی که با قطار یا خودروی شخصی یا عمومی به خرمشهر آمده باشند ، در مسیر شلمچه به خرمشهر و برعکس جابجا می‌نمایند .

  |

  شرکت راه‌آهن برنامه قطارهای مسافری و فوق‌العاده اربعین سال ۱۴۰۲ از تاریخ ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور را تهیه و اعلام کرده و به منظور نظارت ویژه و مستمر بر قطارهای مسافری فوق‌العاده اربعین برنامه‌ریزی کرده است .

  |

  نظرات کاربران