در حال بارگذاری ...
 • تسریع در روند اجرای پروژه های راهداری میناب

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان میناب از سرعت گرفتن پروژه های در دست اجرای این شهرستان خبر داد .

  عباس شبانی در این خصوص اظهار کرد : بهسازی قطعه های اول و دوم محور میناب _ سندرک ، احداث باند دوم محور میناب _ تیاب ، روکش آسفالت راه های روستایی میناب ، احداث راه روستایی کولغ کاشی _ بندزرک ، احداث آبنمای لوله ای توتنگ _ بندر _ سرنی ، احداث ابنیه فنی روستای چراک ، بازگشایی و زیرسازی راه روستایی گوسمند ، دیوار کشی راهدارخانه سندرک ، بهسازی محور سندرک ، از جمله این پروژه ها است .

  شبانی با اشاره به بهسازی قطعه اول محور میناب_سندرک افزود : این قطعه از دانشگاه آزاد میناب شروع و ٧ کیلومتر طول دارد و تاکنون ٧۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است . وی کاهش ترافیک ، دسترسی به مراکز ایمنی و خدماتی ، اتصال راه ارتباطی هرمزگان به استان کرمان ، جابه جایی سریع محصولات کشاورزی را از دیگر مزایای این طرح برشمرد .

  شبانی عنوان کرد : در احداث باند دوم محور میناب _ تیاب ؛ راه ارتباطی ۵۵ روستای بخش مرکزی تسهیل و ۷۵ هزار نفر از این محور برخوردار می شوند . کاهش حجم ترافیک ، تسهیل راه ارتباطی سایت های بزرگ پرورش میگو ، شهرک صنعتی ، بندر صیادی و تجاری تیاب و کلاهی از مزایای این طرح می باشد .

  شبانی با اشاره به اینکه بخش هشتبندی و توکهور یکی از قطب های کشاورزی و همواره مورد توجه سرمایه گذاران استان و خارج از استان بوده است ، تصریح کرد : طول روکش آسفالت و راههای بخش هشتبندی ١٨ کیلومتر بوده و پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است .

  وی با بیان پیشرفت ۸۰ دصدی راه روستایی کولغ کاشی _ بندزرک گفت : پروژه راه روستایی کولغ کاشی _ بندزرک تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به طول ٣ کیلومتر است .

  وی همچنین از اعتبار این پروژه ها خبر داد و تصریح کرد : بازسازی محور سندرک به طول ٧.۵ کیلومتر با اعتباری بیش از ١۵٠ میلیارد ریال ، ابنیه فنی راه روستایی محور چراک - میناب قریب به ۱۰ میلیارد ریال، بازگشایی و زیرسازی روستای گوسمند بیش از ۳۲ میلیارد ریال از جمله تامین اعتبار این پروژه ها هستند .

  شبانی همچنین نصب ۵۰ عدد تابلو اخطاری ، انتظامی و مسیر نما ، تعویض ۷۵ عدد صفحات علائم اخطاری ، انتظامی معیوب ، خط کشی ١٠ کیلومتر از راه‌ها ، ١۵٠ پاکسازی و تنقیه دهان ۱۵۰ دستگاه پل و پاکسازی را از مهم ترین فعالیت های دو ماهه اول سال جاری عنوان کرد .
  مطالب مرتبط

  تا پایان سال روکش آسفالت ۵۰ کیلومتر از راه های روستایی شهرستان پلدختر انجام می شود .

  |

  ۵۰ کیلومتر روکش آسفالت رویه رگلاژی ، ۲۵ کیلومتر ساخت و روکش آسفالت رویه نهایی در راه های روستایی ، ۱۵ کیلومتر شانه سازی و ۳۹ کیلومتر لکه‌گیری آسفالت از اقدامات انجام شده در سال گذشته است .

  |

  در سال گذشته عملیات اجرایی ماسه آسفالت به طول ۶ کیلومتر ، ۱۵ هزار مترمربع لکه‌گیری و همچنین دو هزار و ۸۰۰ متر روکش آسفالت صورت گرفته است .

  |

  طول آسفالت اجرا شده در سال جاری ۶۴ کیلومتر است که شامل بیش از ۱۸ روستا در شهرستان‌های کوهرنگ ، اردل ، خانمیرزا ، سامان ، بن ، بروجن ، لردگان و فلارد است . ۵۶ روستای دارای شرایط دیگر در استان باقی مانده است که عملیات بهسازی و روکش آسفالت آن‌ها در صورت تامین و تخصیص حدود ۴ هزار ...

  |

  هدف گذاری شده تا ۳ هزار کیلومتر از محورهای استان روکش آسفالت و لکه گیری شود تا میانگین کیفیت راه‌های خراسان رضوی رشد قابل توجهی داشته باشد .

  |

  نظرات کاربران