در حال بارگذاری ...
 • حمل‌ و نقل دریایی و بنادر کشور با جذب سرمایه‌ بخش خصوصی می‌توانند پیشرفت کنند

  سازمان بنادر و دریانوردی پیشانی اقتصاد کشور و نیازمند همراهی وزارت راه است و با توجه به ظرفیت‌های خالی بنادر کشور باید از این امر به نحوی مطلوب استفاده کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یک سرمایه‌گذار و فعال بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری با اشاره به اینکه بنادر کشور با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی می‌توانند پیشرفت کنند ، گفت : کشور ما با توجه به ظرفیت‌های دریایی و بندری به شدت نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه حمل‌ونقل دریایی است .

  ضیاءالدین دلیران درباره ضرورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی در حوزه دریایی و بندری و تعامل هرچه بیشتر و بهتر سازمان بنادر و دریانوردی با فعالان اقتصادی ، اظهار داشت : کشور ما با توجه به ظرفیت‌های دریایی و بندری به شدت نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه حمل‌ونقل دریایی است و با توجه به اتصال کشور به آب‌های آزاد باید بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنیم .

  مزیت‌های فراوان اقتصادی حمل‌ونقل دریایی برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی

  وی ادامه داد : حمل‌ونقل دریایی از مزیت ‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برخوردار است که از این جمله می‌توان به امنیت سرمایه‌گذاری ، شرایط مطلوب برای صادرات کالا ، کاهش هزینه نهایی و افزایش سرعت انتقال کالا ، اشاره کرد .

  یک سرمایه‌گذار و فعال بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری با بیان اینکه خوشبختانه همکاری لازم و استقبال مطلوبی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی علاقه مند به فعالیت در حوزه حمل‌ونقل دریایی وجود دارد ، عنوان کرد : علاوه بر این شاهد حذف بروکراسی‌های اداری از سوی سازمان بنادر و دریانوردی هستیم و شرایط مطلوبی برای فعالان اقتصادی علاقمند به فعالیت در حوزه دریایی و بندری فراهم شده است .

  دلیران افزود : همچنین لحاظ مشوق‌های لازم از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و ایجاد اشتیاق در بین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به منظور فعالیت در حوزه دریایی و بندری از دیگر اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی است تا سطح همکاری این سازمان با بخش خصوصی به حداکثر ممکن برسد .

  وی با اشاره به اینکه وزارت راه‌وشهرسازی در حوزه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری در کنار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گیرد ، گفت : سازمان بنادر و دریانوردی پیشانی اقتصاد کشور و نیازمند همراهی وزارت راه است و با توجه به ظرفیت‌های خالی بنادر کشور باید از این امر به نحوی مطلوب استفاده کنیم .

  شبکه ریلی پاسخگوی نیاز بنادر نیست

  یک سرمایه‌گذار و فعال بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری با تصریح اینکه متاسفانه ظرفیت ریلی کشور پاسخگوی نیاز ظرفیت بنادر نیست ، خاطرنشان کرد : اقتصاد دنیا به دنبال حمل‌ونقل ارزان قیمت است و باید شبکه ریلی کشور پاسخگوی نیاز ظرفیت خالی بنادر کشور باشد .

  وی با تاکید بر اینکه بنادر کشور با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی می‌توانند پیشرفت کنند ، گفت : باید شاهد سرمایه‌گذاری کلان در حوزه دریایی و بندری از سوی فعالان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باشیم چرا که کشور ما از موقعیت سوق‌الجیشی بسیار مناسبی برخوردار است و ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه بندری داریم که بدون استفاده مانده است و نباید نسبت به آن غافل شویم .
  مطالب مرتبط

  به گزاشر پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با حضور در کشور عمان با سفیر ایران در عمان دیدار و در نشستی راه های توسعه ...

  |

  پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی(ره) با دو پست اسکله تخصصی نفتی با ظرفیت پذیرش کشتی‌های تانکر با ظرفیت ۴۵ هزار تن و همچنین ظرفیت ذخیره‌سازی درجای ۳۶۰ هزار مترمکعب مجهز به تجهیزات به روز ایمنی و عملیاتی برای ارائه خدمات به مشتریان خود در حوزه فرآورده‌های نفتی ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی مسئولیت حفظ جان افراد در دریا را بر عهده دارد و به همین منظور نظارت بر روند ساخت قایق‌های صیادی به منظور حفظ جان و امنیت صیادان را سرلوحه کار خود قرار داده است .

  |

  برای تسریع در روند تعیین تکلیف این کانتینرها با توجه به حجم بسیار بالای کالاهای متروکه در بندر شهید رجایی سازمان اموال تملیکی با ۱۳ مدیرکل و کارشناسان خود در بندر شهید رجایی حاضر شده تا نسبت به تعیین تکلیف این کالاها اقدام کنند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : ۱۳ سازه غیرمجاز در سواحل این استان با طی کردن فرآیند قانونی ...

  |

  نظرات کاربران