در حال بارگذاری ...
 • تداوم و پیگیری مکاتبات با طرف عراقی برای خارج‌سازی باقی‌مانده مغروقه‌ها از اروندرود

  لایروبی اروند رود همیشه از موضوعات مهم منطقه برای رونق بندر و تردد شناورها به حساب می‌آید که در برخی نقاط نیاز به همکاری طرف عراقی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : در جریان بازدید از اروندرود ، تمام مغروقه‌های باقیمانده مورد بررسی قرار گرفت و دستورات مقتضی در خصوص پیگیری برای خارج‌سازی آنها داده و همچنین مکاتبات و پیگیری‌های لازم از طریق مبادی ذیربط با طرف عراقی برای خارج‌سازی این مغروقه‌ها نیز انجام می‌شود .

  علی عسکری صبح امروز به همراه معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به مدت ۵ ساعت از آبراه اروند بازدید کرد .

  وی در جریان این بازدید ضمن بررسی امکان سنجی لایروبی اروند ، اظهار داشت : در صورت لایروبی سه نقطه بحرانی از اروندرود که به میزان ۱۱ میلیون متر مکعب است ، ظرفیت تردد به شکل قابل توجهی افزایش و امکان تردد شناورها تا آبخور ۸.۵ متر فراهم می‌شود .

  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : لایروبی اروند رود همیشه از موضوعات مهم منطقه برای رونق بندر و تردد شناورها به حساب می‌آید که در برخی نقاط نیاز به همکاری طرف عراقی دارد .

  عسکری بیان کرد : در جریان این بازدید تمام مغروقه‌های باقی‌مانده مورد بررسی قرار گرفت و دستورات مقتضی در خصوص پیگیری مجدانه برای خارج‌سازی آنها داده و همچنین مکاتبات و پیگیری‌های لازم از طریق مبادی ذیربط با طرف عراقی برای خارج‌سازی این مغروقه‌ها نیز انجام می‌شود .

  وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها سه مغروقه در آبراه اروند که احتمال خطر برای دریانوردی ایمن در طول آبراه را دارد ، باقی مانده است ، تصریح کرد : پیگیری برای خارج‌سازی این سه فروند در سال جاری با جدیت انجام خواهد شد .

  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : بزرگترین مغروقه باقی‌مانده از جنگ تحمیلی در نزدیکی اسکله خانیان است که یکی از کم‌عرض‌ترین و خطرناک‌ترین نقاط این آبراه اروند را نیز به وجود آورده است که خارج‌سازی آن در دستور کار است .
  مطالب مرتبط

  یکی از مسائل مهم در برقراری خط دریایی ، وجود شناور و یا کشتی کاملا تجهیز و استاندارد است که بعضا علت عدم نبود تردد دریایی به نبود این عامل ارتباط دارد . اکنون مراحل نهایی برای زمینه‌سازی خط دریایی به بندر بصره از طریق بندر خرمشهر در حال انجام است .

  |

  در طول سال گذشته (سال ۱۴۰۱) ۱۴۰ هزار تن آهن‌آلات به کشورهای همسایه صادر شده بود که آمار چهار ماه سال جاری نسبت به کل سال گذشته خیره‌کننده است . 

  |

  اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در چهار ماه سال جاری ۹۲ درصد سهم صادراتی و ۷ درصد سهم وارداتی داشته است .

  |

  ما آمادگی داریم که بستر و زمینه را برای ورود تمامی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی جهت توسعه تجارت و کسب‌وکار فراهم کنیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بندر خرمشهر با اشاره به دیدار و گفت‌وگو با مدیر عامل شرکت کشتیرانی جنوب خط ایران ، اظهار داشت : در این نشست بر لزوم ...

  |

  نظرات کاربران