در حال بارگذاری ...
 • آغاز تخلیه بیش از ۷۱ هزار تن گندم در بندر شهید رجایی

  بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهم‌ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور دارای ۱۸ باب انبار مسقف ، ۶ پست اسکله ویژه کالای اساسی، ۹۰ هزار متر مربع محوطه بارانداز و سه پایانه نگه‌داری فرآورده‌های روغن خوراکی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : یک فروند کشتی گندم به مجموع تناژ ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن در اسکله ۱۴ بندر شهید رجایی پهلودهی و کار تخلیه آن آغاز شده است .

  حسین عباس‌نژاد اظهار داشت : مقداری از این محموله گندم به صورت حمل به انبارها و مابقی به صورت حمل یکسره تخلیه خواهد شد .

  به گفته وی ؛ در حال حاضر ۲ فروند کشتی گندم به مجموع تناژ ۱۳۲ هزار تن (هر کدام ۶۶ هزار تن) در لنگرگاه بندرعباس قرار دارند که به محض تکمیل اسناد در اسکله‌های اختصاصی بندر شهید رجایی پهلودهی می‌شوند .  

  بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهم‌ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور دارای ۱۸ باب انبار مسقف ، ۶ پست اسکله ویژه کالای اساسی ، ۹۰ هزار متر مربع محوطه بارانداز و سه پایانه نگه‌داری فرآورده‌های روغن خوراکی است .
  مطالب مرتبط

  از ابتدای سال جاری تا ۱۸ تیر ماه امسال ۶۷۰ هزار و ۳۷ تن گندم ، کود ، شکر و ذرت از طریق ۱۲ فروند کشتی وارد این بندر شده است .

  |

  بنا بر اطلاعات مربوط به دوربین‌های پلاک‌خوان در حال حاضر روزانه به طور میانگین ۱۲ هزار دستگاه کامیون و تریلی به این بندر تردد دارند که با احتساب خودروهای سواری ماهانه نزدیک به ۵۰۰ هزار ورود و خروج انواع سواری و وسائل نقلیه باری توسط تجهیزات این سامانه به صورت خودکار رصد و ...

  |

  در نتیجه حضور گسترده شناورهای کوچک و غیر استاندارد مشکلات عدیده‌ای از جمله افزایش ریسک‌های عملیاتی و کاهش ضریب ایمنی به لحاظ ساختار غیر استاندارد این شناورها در تطابق با شناورهای استاندارد کانتینری که عامل افزایش حوادث تلقی می‌شود را به دنبال داشته است .

  |

  از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۴ میلیون تن کالای غیرنفتی با ۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بنادر استان جابه‌جا شده است .

  |

  با توجه به شرایط کشور در بحث عملکرد با ۸۰ میلیون تن ظرفیت در بندر شهید رجایی پیش رفته و توانسته‌ایم نیازهای کشور را برطرف کنیم و امیدواریم با همت دولتمردان در آینده‌ای نزدیک و با افزایش ظرفیت ترانزیت به اهداف پیش‌بینی شده در بزرگترین بندر تجاری کشور دست پیدا کنیم .

  |

  نظرات کاربران