در حال بارگذاری ...
 • رفع ۵۰ درصد نقاط پرتصادف استان گلستان در دستور کار امسال قرار دارد

  از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۵ نقطه آشکارسازی شده و برنامه ریزی ها و تمهیدات ضروری نیز برای رفع آنها توسط شهرستان ها در حال انجام هست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با اشاره به جایگاه دوم استان در نقاط پرتصادف کشور و وجود حساسیت ها درباره این موضوع ، گفت : برای رفع ۵۰ درصد از ۹۵ نقطه حادثه خیز در سال جاری برنامه ریزی شده است .

  سلیم اصغری در اولین جلسه شورای راهداری اداره کل در سال ۱۴۰۲ با حضور معاونین و روسای ستادی و شهرستانی با تقدیر از تلاش های مجموعه به ویژه در طرح نوروزی ۱۴۰۲ ؛ به ادارات تابعه شهرستانی تاکید کرد که بصورت امانی و با استفاده از امکانات در اختیار جهت رفع این نقاط اقدامات لازم رو بعمل آورند .

  وی با اشاره به اینکه آشکارسازی این نقاط توسط اداره کل انجام می شود ، افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۵ نقطه آشکارسازی شده و برنامه ریزی ها و تمهیدات ضروری نیز برای رفع آنها توسط شهرستان ها در حال انجام هست .

  وی ، حضور مستمر گشت های راهداری و ترابری را در راه ها بسیار موثر در کاهش حوادث ترافیکی بیان کرد و گفت : راهداری محوری از جمله شانه سازی ، اصلاح قوس و رفع موانع حاشیه راه جزو برنامه ریزی های سال ۱۴۰۲ است که امانی و پیمانی برطرف خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  شناسایی نقاط پرتصادف در یک بازه زمانی سه ساله مشخص می شود به گونه ای که تعداد تصادفات جرحی و فوتی یک نقطه مورد بررسی قرار می گیرد و با نظر اعضای کمیسیون ایمنی راه ها آن نقطه به عنوان نقطه حادثه خیز معرفی می شود .

  |

  فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت سیستم های هوشمند حمل و نقل جاده ای در پیشگیری از حوادث ترافیکی بسیار مهم و اثر گذار است . در حوزه راهداری اقدامات بسیاری از جمله اقدامات زود بازده و کم هزینه برای افزایش ایمنی صورت پذیرفته است .

  |

  ۸ پروژه اصلاح ایمن سازی و رفع نقاط پرتصادف راه های خراسان شمالی شامل احداث دوربرگردان ، واریانت ، اصلاح هندسی تقاطع و قوس ، تعریض راه ، ایمن سازی ، اصلاح دماغه ، نصب حفاظ ، تکمیل تابلو و علائم به بهره برداری رسید که اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها ۳۳۵ میلیارد ریال و ارزش روز ...

  |

  با توجه به تردد سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر در جاده های مازندران و بالا بودن میزان تصادفات ، یکی از راه های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آشتیان از تعریض ، مرمت و بازسازی ، اصلاح رادیه و برید و اجرای دریواسیون ...

  |

  نظرات کاربران