در حال بارگذاری ...
 • رفع ۵۰ درصد نقاط پرتصادف استان گلستان در دستور کار امسال قرار دارد

  از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۵ نقطه آشکارسازی شده و برنامه ریزی ها و تمهیدات ضروری نیز برای رفع آنها توسط شهرستان ها در حال انجام هست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با اشاره به جایگاه دوم استان در نقاط پرتصادف کشور و وجود حساسیت ها درباره این موضوع ، گفت : برای رفع ۵۰ درصد از ۹۵ نقطه حادثه خیز در سال جاری برنامه ریزی شده است .

  سلیم اصغری در اولین جلسه شورای راهداری اداره کل در سال ۱۴۰۲ با حضور معاونین و روسای ستادی و شهرستانی با تقدیر از تلاش های مجموعه به ویژه در طرح نوروزی ۱۴۰۲ ؛ به ادارات تابعه شهرستانی تاکید کرد که بصورت امانی و با استفاده از امکانات در اختیار جهت رفع این نقاط اقدامات لازم رو بعمل آورند .

  وی با اشاره به اینکه آشکارسازی این نقاط توسط اداره کل انجام می شود ، افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۵ نقطه آشکارسازی شده و برنامه ریزی ها و تمهیدات ضروری نیز برای رفع آنها توسط شهرستان ها در حال انجام هست .

  وی ، حضور مستمر گشت های راهداری و ترابری را در راه ها بسیار موثر در کاهش حوادث ترافیکی بیان کرد و گفت : راهداری محوری از جمله شانه سازی ، اصلاح قوس و رفع موانع حاشیه راه جزو برنامه ریزی های سال ۱۴۰۲ است که امانی و پیمانی برطرف خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  شناسایی نقاط پرتصادف با همکاری پلیس‌راه و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مشخص می‌شود به طوری که تعداد تصادفات جرحی و فوتی یک نقطه مورد بررسی قرار می‌گیرد و با نظر اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها ، آن نقطه به عنوان نقطه حادثه‌خیز معرفی می‌شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره ایمنی راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت : خط کشی راه ها نقش بسزایی در افزایش دید رانندگان ...

  |

  عملیات اجرایی روکش آسفالت ، لکه گیری ، شانه سازی و تعدیل شیب شیروانی نیز به طول ۳۳ کیلومتر در محور فرسفج - خیرآباد در قالب راهداری محوری آغاز شده است و این عملیات تا پایان فصل کاری ادامه خواهد داشت .

  |

  در مدت کوتاهی پس از ابلاغ نقاط پر تصادف از طریق کمیسیون ایمنی راه‌های کشور ، تمام نقاط احصاء ، بررسی میدانی و مطالعه شده و طی جلسات کارشناسی ، راهکارهای اصلاحی مشخص و به ادارات کل استانی ابلاغ شد‌ تا فعالیت‌ها و عملیات اصلاحی با سرعت آغاز شود .

  |

  شناسایی نقاط پرتصادف در یک بازه زمانی سه ساله مشخص می شود به گونه ای که تعداد تصادفات جرحی و فوتی یک نقطه مورد بررسی قرار می گیرد و با نظر اعضای کمیسیون ایمنی راه ها آن نقطه به عنوان نقطه حادثه خیز معرفی می شود .

  |

  نظرات کاربران