در حال بارگذاری ...
 • بسیج تمام امکانات در بخش حمل و نقل جاده‌ای و راهداری برای برگزاری با شکوه راهپیمایی اربعین حسینی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم در بخش راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای برای برگزاری باشکوه پیاده‌روی اربعین حسینی و خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) صورت گرفته است .

  داریوش امانی رئیس سازمان راهداری در خصوص برنامه‌های احداث راه روستایی نیز خاطرنشان کرد : مطابق برنامه ششم توسعه کشور احداث ۲۹ هزار کیلومتر راه برای روستاهای با جمعیت بالای ۲۰ خانوار کشور ضروری است که اجرای آن نیازمند ۲۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در همایش مدیران حراست ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور در مشهد گفت : طبق برنامه ششم سازمان مکلف به ایجاد حداقل یک جاده مطلوب برای تمامی روستاهای بالای ۲۰خانوار است .

  وی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان سازمانی تخصصی یاد کرد و افزود : سازمان ما با تمامی ارگان‌ها و نهادها در ارتباط است و از مرزهای کشور تا میانه جاده‌ها دارای مسئولیت است و طبیعتا سازمانی به چنین گستردگی و دارای وظایف متنوع ، نیازمند اعتبارات بسیار کلان است تا بتواند به اهداف و برنامه‌هایش دست یابد ، با این وجود سازمان در سال‌های اخیر با حداقل اعتبارات ، بیشترین بهره‌وری را داشته‌ است .

  وی افزود : در بررسی‌هایی که در سال‌های قبل صورت گرفت ارزش جاده‌های کشور پنج همت برآورد شد که برای نگهداری از راه‌ها و شریان‌های اصلی به ۱۶۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار نیاز است .

  وی هزینه نگهداری از ۱۲ هزار کیلومتر راه اصلی و شریانی کشور را که نیاز به بهسازی بیشتری دارد ، بین ۱۵ تا ۱۶ هزار میلیارد دانست .

  رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر این که امسال برنامه نوسازی ناوگان راهداری در دستور کار سازمان قرار گرفته است ، ابراز امیدواری کرد ۱۰۰۰ دستگاه از ناوگان راهداری ادارات کشور نوسازی شود .

  وی که در جمع مدیران حراست ادارات کشور سخن می‌گفت ، از مدیران حراست خواست تا در جهت مراقبت و پاسداری از اجرای صحیح فعالیت‌ها همت بگمارند .
  مطالب مرتبط

  فعال شدن دبیرخانه مشترک انجمن‌ها نوید بخش انسجام بیشتر تشکل های صنفی و کاهش هماهنگ مشکلات پیش روی ترانزیت است .

  |

  طرح‌های رفع نقاط حادثه‌خیز در سازمان راهداری از ۱۹ فروردین در دست تهیه قرار گرفت و با تمامی استان‌ها جلسات کارشناسی برگزار شد . در برنامه است تا موارد کارشناسی شده با اولویت‌بندی در دستور کار قرار بگیرد که در ۲ ماه آتی این‌کار به مرور انجام خواهد شد .

  |

  طبق هماهنگی‌‌های صورت گرفته با ستاد اقامه نماز کشور از محتواهای کوتاه ، رسا ، متنوع ، معنوی و روحانی مناسب ایام ماه مبارک رمضان ، استفاده از ظرفیت یاوران نماز و خیرین و مروجان نماز ، استفاده از امکانات و تشکل‌های مردمی و ظرفیت‌های در اختیار آن ستاد برای اجرای شایسته این ...

  |

  از نظر فنی ، پس از سازمان‌دهی ‌های انجام شده آنچه که نمود و بروز پیدا کرده این است که در طرف آذری با محدودیت در پذیرش مواجه بودیم ، بطوریکه در ساعاتی اعلام می‌شود سیستم یا برق است و یا اینکه باسکول خراب شده که این عوامل باعث کُندی پذیرش کامیون‌ها یا توقف پذیرش می‌شود .

  |

  دستگاه های خدمت‌رسان باید کنار هم کار کنند تا بهره وری افزایش پیدا کند ، اگر فرماندهی واحد وجود داشته باشد و همه دستگاه‌ها از جمله فرماندهی پلیس راه، هلال احمر و راهدارخانه در کنار هم در جاده های کشور به صورت حجمی همه حضور داشته باشند ، حتماً در خدمت رسانی به کابران جاده‌ای ...

  |

  نظرات کاربران