در حال بارگذاری ...
 • بسیج تمام امکانات در بخش حمل و نقل جاده‌ای و راهداری برای برگزاری با شکوه راهپیمایی اربعین حسینی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم در بخش راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای برای برگزاری باشکوه پیاده‌روی اربعین حسینی و خدمت‌رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) صورت گرفته است .

  داریوش امانی رئیس سازمان راهداری در خصوص برنامه‌های احداث راه روستایی نیز خاطرنشان کرد : مطابق برنامه ششم توسعه کشور احداث ۲۹ هزار کیلومتر راه برای روستاهای با جمعیت بالای ۲۰ خانوار کشور ضروری است که اجرای آن نیازمند ۲۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در همایش مدیران حراست ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور در مشهد گفت : طبق برنامه ششم سازمان مکلف به ایجاد حداقل یک جاده مطلوب برای تمامی روستاهای بالای ۲۰خانوار است .

  وی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان سازمانی تخصصی یاد کرد و افزود : سازمان ما با تمامی ارگان‌ها و نهادها در ارتباط است و از مرزهای کشور تا میانه جاده‌ها دارای مسئولیت است و طبیعتا سازمانی به چنین گستردگی و دارای وظایف متنوع ، نیازمند اعتبارات بسیار کلان است تا بتواند به اهداف و برنامه‌هایش دست یابد ، با این وجود سازمان در سال‌های اخیر با حداقل اعتبارات ، بیشترین بهره‌وری را داشته‌ است .

  وی افزود : در بررسی‌هایی که در سال‌های قبل صورت گرفت ارزش جاده‌های کشور پنج همت برآورد شد که برای نگهداری از راه‌ها و شریان‌های اصلی به ۱۶۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار نیاز است .

  وی هزینه نگهداری از ۱۲ هزار کیلومتر راه اصلی و شریانی کشور را که نیاز به بهسازی بیشتری دارد ، بین ۱۵ تا ۱۶ هزار میلیارد دانست .

  رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر این که امسال برنامه نوسازی ناوگان راهداری در دستور کار سازمان قرار گرفته است ، ابراز امیدواری کرد ۱۰۰۰ دستگاه از ناوگان راهداری ادارات کشور نوسازی شود .

  وی که در جمع مدیران حراست ادارات کشور سخن می‌گفت ، از مدیران حراست خواست تا در جهت مراقبت و پاسداری از اجرای صحیح فعالیت‌ها همت بگمارند .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای با صدور پیامی از تلاش‌های خالصانه و شبانه روزی تمامی فعالان ...

  |

  این پروژه به طول ۷ کیلومتر و با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال اجرایی شد . در شهرستان اردستان نیز ، پروژه اجرای آسفالت حفاظتی محور نهوج – خیرآباد با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال به پایان رسید .

  |

  در سال گذشته نزدیک به ۳۰ درصد حمل و نقل در سفرهای جاده‌ای اربعین با ناوگان حمل و نقل جاده‌ای انجام شد ، همچنین سال گذشته بر اساس ارزیابی ستاد اربعین کمتر از یک ساعت زائران معطلی داشتند که تلاش شد تا بهترین خدمات را در اختیار زائران قرار بدهیم .

  |

  هر چقدر در جهت افزایش ایمنی سطح جاده‌ها ، ایمن‌سازی حریم راه‌ها ، اجرای مناسب خط‌کشی راه‌ها و مناسب سازی شانه‌های خاکی تلاش کنیم ، به کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای کمک کرده‌ایم .

  |

  یک اکیپ از مهندسی ارتش با همکاری اداره کل استان‌های لرستان و استان چهارمحال بختیاری کار راه شکافی این مسیر را انجام می دهند .

  |

  نظرات کاربران