در حال بارگذاری ...
 • فرودگاه گناباد محور توسعه شرق کشور خواهد شد

  این فرودگاه شاید احداثش از لحاظ اقتصادی با صرفه نباشد ولی محور توسعه شرق کشور خواهد شد و برای عدالت اجتماعی در این زمینه برنامه داریم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در آیین افتتاح فرودگاه شهدای گناباد ، گفت : احداث این فرودگاه شاید از لحاظ اقتصادی به صرفه نباشد ولی محور توسعه شرق کشور خواهد شد و برای عدالت اجتماعی در این زمینه برنامه داریم .

  حمیدرضا سیدی صبح امروز در مراسم افتتاح فرودگاه گناباد که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی ، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه فرودگاه گناباد آرزوی ۳۰ ساله مردم این شهرستان است که در شرق کشور خدمات‌دهی خواهد کرد ، اظهار داشت : این فرودگاه در ۳۸۰ هکتار با طول باند ۲ هزار و ۷۰۰ متر احداث شده از تجهیزات پیشرفته خوبی برخوردار است .

  وی افزود : ساختمان‌های جنبی آماده و خودروهای ایمنی خریداری شده است که هزینه‌های آن با احتساب برآورد روز ۶۷۰ میلیارد تومان بوده ‌و اعتبار لازم برای تکمیل قسمت های دیگر آن نیز تامین شده است . فرودگاه گناباد دو پرواز در هفته به تهران خواهد داشت و ۱۰ شهرستان را پوشش می‌دهد .

  مدیرعامل فرودگاه‌های گفت : این فرودگاه شاید احداثش از لحاظ اقتصادی با صرفه نباشد ولی محور توسعه شرق کشور خواهد شد و برای عدالت اجتماعی در این زمینه برنامه داریم .
  مطالب مرتبط

  این فرودگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و با مساحتی در حدود ۳۸۰ هکتار ساخته شده که ۲۷۰۰ متر باند و دارای عرض ۶۰ متری است و تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر ، تا فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند در استان خراسان‌جنوبی ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر فرودگاه گناباد گفت : مطالعات طرح جامع فرودگاه شهدای گناباد با تشکیل جلسه در فرمانداری این شهرستان با حضور دستگاه‌های ...

  |

  با خیلی از فرودگاه هایی که در کشور ساخته می شود موافق نیستم اما ساخت این فرودگاه از دید موضوعات بحران های طبیعی برای کشور مناسب و ضروری بود و بدون شک این فرودگاه به توسعه و پیشرفت این منطقه و شهرستان های اطراف کمک می کند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست ادار‌ه‌کل کنترل ترافیک هوایی از انتشار چهارمین بسته به‌روزرسانی نشریه اطلاعات هوانوردی (AIP) جمهوری اسلامی ...

  |

  وقتی برقراری بیش از سه هزار پرواز در عملیات اربعین ۱۴۰۲ را به‌عنوان هدف تعیین کردیم ، این موضوع باتوجه به برقراری بیش از دو هزار پرواز در سال گذشته ، دور از ذهن به نظر می‌رسید اما با برنامه‌ریزهای دقیق ، پشتیبانی و ایثار تمامی عوامل دخیل در این عملیات عظیم ، شاهد برقراری سه ...

  |

  نظرات کاربران