در حال بارگذاری ...
 • احداث فرودگاه گناباد یکی از زیرساخت های توسعه در منطقه است

  سران منطقه منتظر تکمیل کریدورهای ریلی ایران هستند و عزم مجلس نیز برای حمایت و تقویت این پروژه‌ها جزم است . توافق‌ها و پروژه‌های مختلفی که با کشورهای مختلف انجام می‌شود پیرو همین موضوع است . کشور ما با عنایات حضرت حق و استعداد و ظرفیت های فراوان ، فرصت فراوانی برای شکوفایی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : آغاز به کار فرودگاه گناباد و اتصال آن به گذرگاه ریلی چابهار - مشهد - سرخس ، نقطه عطفی برای توسعه منطقه است .

  مهرداد بذرپاش در آیین آغاز به کار فرودگاه گناباد با اشاره به عزم وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل زیرساخت های حمل و نقلی خراسان رضوی گفت : آغاز به کار فرودگاه گناباد و اتصال آن به گذرگاه ریلی چابهار - مشهد - سرخس ، نقطه عطفی برای توسعه منطقه است . نمی توان حرف از رشد و شکوفایی زد اما به موازات آن زیر ساختهای حمل و نقلی را فراهم نکرد و احداث فرودگاه گناباد یکی از همان زیرساخت های توسعه در منطقه است .

  به گفته وزیر راه و شهرسازی سران منطقه منتظر تکمیل کریدورهای ریلی ایران هستند و عزم مجلس نیز برای حمایت و تقویت این پروژه‌ها جزم است . توافق‌ها و پروژه‌های مختلفی که با کشورهای مختلف انجام می‌شود  پیرو همین موضوع است . کشور ما با عنایات حضرت حق و استعداد و ظرفیت های فراوان ، فرصت فراوانی برای شکوفایی دارد .

  وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد : رصد پیشرفت‌ها با نگاه به عقبه و سیر حرکت در گذشته و مقاطع مختلف تاریخی ، ملموس می‌شود . کشور ما در قیاس با ده‌ها سال قبل رو به جلو است ، اگرچه سرعت کم است و توقع ما بالاتر است .

  وی در خاتمه ضمن تشکر از همه کسانی ‌که در راستای خدمت‌رسانی در گذشته ، تلاش کرده اند ، ادامه داد : عزم همه برای خدمت به مردم شهرستان گناباد و بجستان که به ولایت‌مداری شهرت دارند، جزم است .

  آیین افتتاح فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد با حضور افزون بر ۴۰۰ نفر از مسوولان کشوری و استانی شامل رییس مجلس شورای اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی ، مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور و سازمان هواپیمایی ، سرکنسول های کشورهای افغانستان ، پاکستان ، ترکمنستان و ترکیه در مشهد و مسوولان شهرستان های همجوار امروز برگزار شد .

  فرودگاه گناباد به عنوان سومین فرودگاه مسافری استان خراسان رضوی تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر ، تا فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد .
  مطالب مرتبط

  فرودگاه شهدای رامسر پس از فرودگاه ساری مرکز استان مازندران دومین فرودگاهی است که مرز هوایی دریافت کرده است که با این مجوز امکان ورود و خروج اتباع ایرانی و خارجی را به کشور مهیا می کند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی حضور یافت و از نزدیک در جریان روند مدیریت عملیات ...

  |

  ضرورت دارد کمیته ویژه ای برای ترخیص بار سریع در فرودگاه‌ها برپا شود . نصب ایربریج و حذف اتوبوس در فرودگاه‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های امسال است .

  |

  برخلاف عملیات حج و اربعین ، تمامی فرودگاه ها در سفرهای نوروزی درگیر کار هستند و اینکه مردم از مسافرت هوایی در نوروز ۱۴۰۲ احساس خوبی داشته باشند ، دغدغه وزارت راه و شهرسازی است .

  |

  راه اندازی سامانه کمک ناوبری مراحل پایانی خود را سپری می کند و فرمانداری محترم شهرستان طی سال جاری با توجه به سایت یابی انجام شده جهت نصب این سامانه ۱۱۸ هکتار اراضی مورد نیاز را به فرودگاه اختصاص داده اند ، این در حالی است که در سال ۱۳۹۹ نیز بر اساس توافقات انجام شده فرمانداری ...

  |

  نظرات کاربران