در حال بارگذاری ...
 • افتتاح فرودگاه شهدای گناباد با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

  این فرودگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و با مساحتی در حدود ۳۸۰ هکتار ساخته شده که ۲۷۰۰ متر باند و دارای عرض ۶۰ متری است و تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر ، تا فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند در خراسان جنوبی ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ فرودگاه شهدای گناباد با فرود نخستین پرواز حامل رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر راه و شهرسازی در باند این فرودگاه به طور رسمی افتتاح شد .

  محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با همراهی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر یک روزه خود به مناطقی از استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی فرودگاه شهدای گناباد را در جنوب خراسان رضوی افتتاح کرد .

  این فرودگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و با مساحتی در حدود ۳۸۰ هکتار ساخته شده که ۲۷۰۰ متر باند و دارای عرض ۶۰ متری است و تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر ، تا فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند در خراسان جنوبی ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد .

  به گفته مسئولان استانی و محلی راه اندازی فرودگاه شهدای گناباد ، موجب توسعه کمی و کیفی همه بخش‌های این شهرستان اعم از اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی شده و علاوه بر مردم این شهرستان ، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان های بجستان ، تربت‌حیدریه ، مه‌ولات ، فیض‌آباد و دیگر شهرهای نزدیک به آن در خراسان رضوی و نیز شهرستان های فردوس ، سرایان ، خضری و دشت بیاض  در شمال استان خراسان جنوبی نیز از ظرفیت این فرودگاه برخوردار می شوند .

  گفتنی است ؛ در آیین افتتاح فرودگاه شهدای گناباد حمیدرضا سیدی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران توضیحاتی در خصوص روند احداث این فرودگاه ارائه کرد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر فرودگاه گناباد گفت : مطالعات طرح جامع فرودگاه شهدای گناباد با تشکیل جلسه در فرمانداری این شهرستان با حضور دستگاه‌های ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست ادار‌ه‌کل کنترل ترافیک هوایی از انتشار چهارمین بسته به‌روزرسانی نشریه اطلاعات هوانوردی (AIP) جمهوری اسلامی ...

  |

  این فرودگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و با مساحتی در حدود ۳۸۰ هکتار ساخته شده که ۲۷۰۰ متر باند و دارای عرض ۶۰ متری است و تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر ، تا فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند در استان خراسان‌جنوبی ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد .

  |

  وقتی برقراری بیش از سه هزار پرواز در عملیات اربعین ۱۴۰۲ را به‌عنوان هدف تعیین کردیم ، این موضوع باتوجه به برقراری بیش از دو هزار پرواز در سال گذشته ، دور از ذهن به نظر می‌رسید اما با برنامه‌ریزهای دقیق ، پشتیبانی و ایثار تمامی عوامل دخیل در این عملیات عظیم ، شاهد برقراری سه ...

  |

  تمامی مدیران به‌خصوص مدیران هوانوردی ، تا لحظه آخر مسئولیت بر عهد خود پایبند هستند و دلسوزانه برای رشد صنعت تلاش می‌کنند . رویکرد مدیریت در صنعت هوانوردی به‌گونه‌ای است که افراد به‌صورت ۲۴ ساعته پای‌کار هستند و به این نوع زندگی عادت کرده‌اند .

  |

  نظرات کاربران