در حال بارگذاری ...
 • برگزاری رزمایش ترکیبی پدافند غیرعامل بندر نوشهر در بالاترین سطح

  در این رزمایش‌ها وضعیت مدیریت بحران خواهیم داشت تا اگر احیاناً در شرایط واقعی بحران قرار گرفتیم آمادگی‌های لازم را داشته باشیم و هر کسی در قالب تیم ICS وظایف خود را بداند و به نحو مقتضی ، بحران را مدیریت کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی گفت : رزمایش ملی ترکیبی پدافند غیرعامل با رویکرد زیستی در بندر نوشهر در بالاترین سطح برگزار شد .

  عبدالله جعفری در آئین افتتاح رزمایش ملی ترکیبی پدافند غیرعامل با رویکرد زیستی که به میزبانی بندر نوشهر برگزار شد ؛ با بیان اینکه طراحی یا مانورهای پدافند غیرعامل در سه سطح ملی ، منطقه‌ای و مستقیم برای هر منطقه است ، اظهار داشت : ۱۱ بندر بین‌المللی در کشور داریم که سه بندر در شمال و ۸ بندر در جنوب کشور واقع شده‌اند که این مانورها و رویکرد مدیریت بحران را امسال تجربه خواهند کرد .

  وی با بیان اینکه رزمایش ملی ترکیبی پدافند غیرعامل با رویکرد زیستی در بندر نوشهر در بالاترین سطح برگزار شد ، ادامه داد : در این رزمایش‌ها وضعیت مدیریت بحران خواهیم داشت تا اگر احیاناً در شرایط واقعی بحران قرار گرفتیم آمادگی‌های لازم را داشته باشیم و هر کسی در قالب تیم ICS وظایف خود را بداند و به نحو مقتضی ، بحران را مدیریت کند .

  به گفته مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر و دریانوردی ، در آینده نزدیک نیز دو رزمایش سراسری در بندر امام خمینی (ره) و شهید رجایی خواهیم داشت و در سطوح منطقه‌ای نیز تا پایان امسال ، رزمایشی در بندر امیرآباد خواهیم داشت .

  وی خاطرنشان کرد : برگزاری این رزمایش‌ها ، ارگان‌ها و نهادها را کنار هم جمع می‌کند تا هماهنگی لازم برای مواقع اضطراری داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  در مرحله نخست این طرح و به‌ منظور اطلاع از سطح دانش کارشناسان ، آزمون تعیین سطح و ارزیابی کیفی برگزار می‌شود و در مراحل بعد ، نسبت به برنامه ریزی لازم برای ارتقای دانش تخصصی آن ها اقدام خواهد شد .

  |

  تمرکز بر سازماندهی عملیاتی و تقویت مفهوم HSE در شرکت‌های خصوصی ، ‌تقویت مشارکت آحاد ذی‌ربط سازمانی در مسیر نهادینه‌سازی فرهنگ HSE در سطوح مدیریتی ستاد و بنادر کشور و نیز تقویت حضور و مشارکت HSE در کمیته‌های تخصصی از دیگر اقدامات انجام شده است .

  |

  با تدوین منشور اهداف ، انتظارات و اقدامات عملیاتی و تعیین نقشه راه مورد نظر طی برنامه های کوتاه ، میان و بلند مدت و همچنین در نظر گرفتن تمهیدات ، پیش بینی ها و برنامه ریزی لازم در سطوح مختلف ستادی و اجرایی بنادر ، سعی بر کنترل ، کاهش و به حداقل رسیدن حوادث ناشی از کار شده که این ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست تخصصی ارزیابی شاخص های HSE و شاخص های ایمنی حریق "بندر نوشهر" با حضور مدیر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان بنادر ...

  |

  ایمنی نباید از سطح ارزش به سطح اولویت سقوط کند ، چرا که دیگر فرقی ندارد اولویت چندم شماست ؛ بنابراین ایمنی به عنوان یک ارزش همیشه در اولویت قرار خواهد گرفت .

  |

  نظرات کاربران