در حال بارگذاری ...
 • اعلام آمادگی سه سرمایه گذار داخلی برای فعالیت در مجتمع بندری نگین

  مجتمع بندری نگین اکنون در مرحله تکمیل پروژه های زیرساخت همانند جاده دسترسی ، آب ، برق و گاز است که این فرایند روند ورود سرمایه گذاران به بندر بوشهر را شتاب داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت : تاکنون سه سرمایه‌ گذار توانمند داخلی داوطلب فعالیت در مجتمع بندری نگین در بوشهر شدند که تلاش شده از این ظرفیت نهایت بهره وری برای کمک به رونق فعالیت های اقتصادی در بندر بوشهر انجام شود .

  محمد شکیبی نسب اظهار کرد : مجتمع بندری نگین به عنوان یکی از کانون های مهم سرمایه‌گذاری در سواحل خلیج فارس در اولویت اصلی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گرفته تا به فراخور این ظرفیت ارزشمند به مطالبات هم استانی ها در موضوع اشتغال پاسخ داده شود . ورود سه سرمایه گذار توانمند داخلی برای فعالیت در مجتمع بندری نگین بدون تردید نویدبخش رشد و شتاب فعالیت های عمرانی و زیرساختی در این مجتمع است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد : مجتمع بندری نگین اکنون در مرحله تکمیل پروژه های زیرساخت همانند جاده دسترسی ، آب ، برق و گاز است که این فرایند روند ورود سرمایه گذاران به بندر بوشهر را شتاب داده است . تاکنون ۳ هزار و ۴۰۰ نفر با نام نویسی در بانک اشتغال این اداره کل جویای کار شدند که به تناسب این میزان ، تلاش حداکثری برای تعریف پروژه‌های جدید در بنادر استان بوشهر در حال انجام است .

  وی افزود : بنابر انتظارات و خواسته به حق هم‌استانی‌ها اصل بر انجام کارهای زیرساختی و توسعه‌ای برای ایجاد فرصت های جدید شغلی در ۹۶۷ کیلومتر نوارساحلی استان بوشهر است . اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با ۱۱ بندر تجاری در بین استان های ساحلی بیشترین تعداد بنادر تجاری را دارد که طبق قانون سازمان بنادر موظف و ملزم به پاسخگویی مطلوب به این بنادر هستیم .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد : اجرا پروژه های توسعه‌ای ، عمرانی و تجهیزاتی در نوار ساحلی با شتاب و جدیت قابل قبولی در حال انجام است که یکی از دستاوردهای ملموس آن تسهیل در فعالیت لنج های تجاری در بندر دیر به عنوان یکی از مبادی اصلی صادرات ایران به کشور قطر است .

  وی ادامه داد : نظر به پیوند ناگسستنی معیشت هم استانی‌ها با فعالیت‌های حوزه دریا و دریانوردی اعتقاد داریم از فرصت محدود خدمات ، باید نهایت بهره‌وری برده شود و در قبال کوچک ترین کوتاهی باید خود را مورد مواخذه قرار دهیم . فعالیت قریب به یک هزار و ۹۰۰ لنج تجاری بخوبی اهمیت پروژه‌های زیرساختی در بنادر استان بوشهر را نمایان کرده از اینرو تمام همت و تلاش خود رادر جهت رفع این مشکلات وموانع به کار خواهیم گرفت .
  مطالب مرتبط

  با هدف شتاب بخشی به روند سرمایه گذاری ها در مجتمع بندری نگین مقرر شده سند تک برگ اراضی مابقی این مجتمع تا پایان آبان ماه سال جاری به سرانجام برسد . همچنین در ارتباط با اراضی بندر دیر نیز رایزنی لازم صورت گرفته تا سند مالکیت این بندر در کمترین زمان ممکن صادر شود .

  |

  بندر بوشهر در راستای برنامه های توسعه‌ای خود همواره آماده مراودات تجاری با کشورهای مختلف است که در این زمینه از همکاری و توسعه روابط با کشور نیکاراگوئه نیز استقبال می کند .

  |

  پیگیری لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با هدف تامین شرایط ایمن برای تردد کشتی ها ، انجام تعمیرات اساسی سقف انبارهای بندر بوشهر پس از گذشت ۲۰ سال ، حصارکشی مجتمع بندری نگین ، تلاش در جهت تامین ۲ دستگاه مکنده از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی از اولویت های راهبردی تعین شده ...

  |

  به تناسبت روند رو به رشد عملکرد بندر بوشهر توسعه زیرساخت‌ها در این بندر با جدیت تمام دنبال می‎شود که در همین راستا مجتمع بندری نگین برای اجرا طرح‌های توسعه‌ای پیش‌بینی شده است .

  |

  بحث مدیریت بهره وری اسکله و افزایش نرم تخلیه و بارگیری در بنادر در دستور کار جدی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است چرا که اگر در کنار توسعه زیرساخت ها ، برنامه ریزی مشخصی صورت نگیرد بدون تردید به بیراهه خواهیم رفت و افزایش زیرساخت ها کارایی لازم نخواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران