در حال بارگذاری ...
 • لزوم تقویت امنیت شبکه ها در سازمان بنادر و دریانوردی

  باید به دنبال اطلاعات علمی در حوزه ملاحظات و الزامات شبکه ها باشیم و به یک نقطه اشتراک برای ارتقا شبکه برسیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد : برخی الزامات سازمان‌بنادر بین المللی است و به همین منظور تقویت ملاحظات شبکه ها وظیفه همه ما در این سازمان است .

  همایش هماهنگی و هم اندیشی در حوزه شبکه های صنعتی در سازمان بنادر و دریانوردی که به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر و با حضور مدیران فاوا ادارات کل بنادر سراسر کشور و نیز نمایندگان سازمان پدافند غیرعامل کشور و مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری برگزار شد .

  سعید خورسندی مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی در این همایش با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات به عنوان یک الزام در کسب و کار تبدیل شده است ، اظهار داشت : با توسعه شبکه های فناوری اطلاعات ، نیروی انسانی کمتر مداخله می کند و بنابراین باید خود را در سازمان بنادر و دریانوردی بروزرسانی کنیم .

  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید اینکه البته در سال گذشته توفیقات بسیار خوبی در این حوزه داشتیم ، گفت : باید به دنبال اطلاعات علمی در حوزه ملاحظات و الزامات شبکه ها باشیم و به یک نقطه اشتراک برای ارتقا شبکه برسیم .

  وی پس از تشریح برخی از اقدامات ، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در راستای ارتقاء دانش پرسنل حوزه ICT تاکید کردند . هم افزایی و همدلی بسیار خوبی بین دستگاه ها و سازمان بنادر کشور وجود دارد و مطمئناً روزهای درخشان تر و توسعه یافته تری در حوزه ارتقا و افزایش ضریب پایداری شبکه ها در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی خواهیم بود .
  مطالب مرتبط

  مصالح ساختمانی و مواد معدنی ، مواد غذایی و محصولات کشاورزی شامل میوه و کنسانتره میوه از مهم ترین کالاهای صادراتی از بندر نوشهر به کشورهای حاشیه دریای کاسپین به شمار می‌روند .

  |

  محصولات کشاورزی ، مواد معدنی ، مواد غذایی و لوازم خانگی از مهم ترین کالاهای صادراتی به کشورهای همسایه و غلات ، کاغذ و مقوا ، چوب و تخته از عمده ترین کالاهای وارداتی به این بنادر طی شش ماهه امسال بوده است .

  |

  با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر (MRCC) به عنوان مرکز اصلی جستجو و نجات دریایی استان مازندران ، تیم‌های عملیاتی به همراه شناور ناجی ، یدک‌کش‌های آتش‌خوار و بارج مقابله با آلودگی به محل سانحه اعزام و نسبت به امدادرسانی و انجام عملیات جستجو و نجات ، اطفاء حریق و ...

  |

  اگر لایروبی بنادر صورت نمی‌گرفت قطعاً دچار مشکل می‌شدیم و با اجرای این طرح ، خطر تعطیلی و انسداد بنادر رفع شده است و اکنون وضعیت بهتر شده است .

  |

  این شناور تفریحی ۲ طبقه توسط سرمایه گذار بخش خصوصی سال گذشته وارد بندر نوشهر شد و پس از آماده سازی و دریافت مجوز های مربوطه قرار است برای استفاده گردشگران در محدوده ساحلی استان مازندران مورد بهره برداری قرار گیرد .

  |

  نظرات کاربران