در حال بارگذاری ...
 • استقرار پنج شناور آتشخوار در بنادر استان بوشهر

  خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار ، یدک کش های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیزضمن انجام وظیفه ذاتی خود ، به سیستم آتش خوار تجهیز شده اند تا در صورت نیاز ، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای ارتقا ایمنی و توانمندی بنادر برای مقابله با آتش سوزی ، ۲ شناور آتشخوار در بندر گناوه ، ۲ شناور آتشخوار در بنادر دیلم ورستمی استان بوشهر مستقر شد و به زودی یک فر‌ند آتشخوار دیگر در بندر دیر استقرار می یابد .

  محمد شکیبی نسب در این باره گفت : هم اکنون شناورهای آتشخوار در شش بندر استان بوشهر از شمال تا جنوب ، متناسب با عمق حوضچه و محدودیت های مانور استقرار دارند . خوشبختانه در بحث تجهیزات اطفاء حریق خشکی و پای اسکله ، یکسری سیستم های اطفاء حریق ثابت از جمله هیدرانت ها ، شبکه رینگی و تاورهای آتش نشانی در راستای حفاظت از تاسیسات بندری نصب شده اند و توان اطفاء حریق بنادر به میزان قابل توجهی تقویت شده است .

  محمد شکیبی نسب ادامه داد : بررسی سوانح آتش سوزی موتور لنج ها بیانگر این است که غالب حریق های به وقوع پیوسته ، مرتبط با رعایت نکردن ایمنی و خطای انسانی است . در همین راستا خدمه شناورهای سنتی باید با اصول ایمنی کار بر روی موتور لنج‌ها آشنایی کافی داشته و همچنین مالکین شناورها یک ملوان را به صورت شبانه روزی بر روی شناورها به عنوان نگهبان بکار گیرند .

  شکیبی نسب افزود : خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار ، یدک کش های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیزضمن انجام وظیفه ذاتی خود ، به سیستم آتش خوار تجهیز شده اند تا در صورت نیاز ، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند .
  مطالب مرتبط

  در بندر گناوه تا چندی پیش شناور آتشخوار پرهام در حوادث بهره می‌گرفت که با توجه به آبخور نامناسب ، ۲ شناور آتشخوار جدید برای بندر گناوه به خدمت گرفته شد .

  |

  بندر گناوه با برخورداری از ۵۴۰ فروند لنج سنتی ۱۸۸ متر اسکله دارد و هم اکنون نیز بیش از ۲۰ لنج در نوبت تخلیه بار در ازن بندر هستند . با توجه به اجرا طرح توسعه جامع بندر گناوه در مدت سه سال، برای کوتاه مدت باید پروژه لایروبی خور به طور ویژه دنبال شود .

  |

  بنادر استان بوشهر با برخورداری از ظرفیت های مناسب آماده نقش آفرینی در عرصه صادرات و واردات هستند که با هدف توسعه این ظرفیت ها ، پروژه های متعددی از شمال تا جنوب بوشهر انجام گردیده و پروژه‌هایی نیز در دست اقدام می باشد .

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی ، اعتبار مالی بسیار بالایی برای طرح توسعه جامع بندر گناوه معادل ۱۶۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته است و در صورت نهایی شدن این طرح رونق بسیار زیادی در عرصه فعالیت های اقتصادی و تجاری در بندر گناوه رخ می‌دهد .

  |

  این طرح شامل احداث موج شکن ، دایک حفاظتی ، احداث دیوار پیرامونی ، عملیات لایروبی حوضچه تا عمیق منفی پنج متر است .

  |

  نظرات کاربران