در حال بارگذاری ...
 • استقرار پنج شناور آتشخوار در بنادر استان بوشهر

  خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار ، یدک کش های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیزضمن انجام وظیفه ذاتی خود ، به سیستم آتش خوار تجهیز شده اند تا در صورت نیاز ، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای ارتقا ایمنی و توانمندی بنادر برای مقابله با آتش سوزی ، ۲ شناور آتشخوار در بندر گناوه ، ۲ شناور آتشخوار در بنادر دیلم ورستمی استان بوشهر مستقر شد و به زودی یک فر‌ند آتشخوار دیگر در بندر دیر استقرار می یابد .

  محمد شکیبی نسب در این باره گفت : هم اکنون شناورهای آتشخوار در شش بندر استان بوشهر از شمال تا جنوب ، متناسب با عمق حوضچه و محدودیت های مانور استقرار دارند . خوشبختانه در بحث تجهیزات اطفاء حریق خشکی و پای اسکله ، یکسری سیستم های اطفاء حریق ثابت از جمله هیدرانت ها ، شبکه رینگی و تاورهای آتش نشانی در راستای حفاظت از تاسیسات بندری نصب شده اند و توان اطفاء حریق بنادر به میزان قابل توجهی تقویت شده است .

  محمد شکیبی نسب ادامه داد : بررسی سوانح آتش سوزی موتور لنج ها بیانگر این است که غالب حریق های به وقوع پیوسته ، مرتبط با رعایت نکردن ایمنی و خطای انسانی است . در همین راستا خدمه شناورهای سنتی باید با اصول ایمنی کار بر روی موتور لنج‌ها آشنایی کافی داشته و همچنین مالکین شناورها یک ملوان را به صورت شبانه روزی بر روی شناورها به عنوان نگهبان بکار گیرند .

  شکیبی نسب افزود : خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار ، یدک کش های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیزضمن انجام وظیفه ذاتی خود ، به سیستم آتش خوار تجهیز شده اند تا در صورت نیاز ، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند .
  مطالب مرتبط

  در بندر گناوه تا چندی پیش شناور آتشخوار پرهام در حوادث بهره می‌گرفت که با توجه به آبخور نامناسب ، ۲ شناور آتشخوار جدید برای بندر گناوه به خدمت گرفته شد .

  |

  در عملکرد بخش ترانزیت بنادر استان در ارتباط با ابزار آلات و دستگاه‌های سبک ، لوازم خانگی و محصولات سبک ، کالاهای ساختمانی ، لوازم یدکی ، چوب و نفت ، ماشین آلات ، موادغذایی ، پارچه و منسوجات رشد ۱۰۰ درصدی و همچنین در ترانزیت گوشت و فرآورده های گوشتی ، موادنفتی و خودرو به ترتیب ...

  |

  در ساعت اولیه انفجارهای مجددی در کشتی رخ داد که به دنبال این وضعیت ، همزمان با عملیات اطفاء ۲۲ خدمه کشتی White Purl توسط شناور ناجی تحویل گرفته شد و در سلامت کامل به اسکله بندر خدماتی پارس منتقل شدند .

  |

  با توجه به اهمیت طرح توسعه بندر گناوه مقرر گردید هر دو هفته یکبار با حضور کلیه ارکان اصلی اجرایی پروژه ، بازدید میدانی از این طرح انجام و گزارش روند عملیاتی آن نیز به صورت مستمر به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام شود .

  |

  اکنون یک فروند شناور آتشخوار در بندر دیر فعالیت دارد و با پیگیری‌های انجام گرفته یک فروند شناور آتشخوار مناسب ظرف یک ماه آینده جایگزین شناور موجود می‌شود . با توجه به جایگاه ویژه بندر دیر ، از حیث ایمنی و ایجاد آرامش خاطر برای مالکان شناورها و صاحبان کالا توجه ویژه‌ای به این ...

  |

  نظرات کاربران